X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدپروژه های نایاب - دانلود پاورپوینت روانشناسی ادراک

پروژه های نایاب - دانلود پاورپوینت روانشناسی ادراک

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 126
» بازديد ديروز : 2
» افراد آنلاين : 2
» بازديد ماه : 125
» بازديد سال : 837
» بازديد کل : 6788
» اعضا : 0
» مطالب : 3080

دانلود پاورپوینت روانشناسی ادراک


تاریخ انتشار پست : 1396/3/20 بازدید : 3

پاورپوینت روانشناسی ادراک

پاورپوینت روانشناسی ادراکدسته: روان شناسی
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1145 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 31

پاورپوینت روانشناسی ادراک شامل 31 اسلاید است و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید

قیمت فایل فقط 7,800 تومان

خرید

پاورپوینت روانشناسی ادراک

پاورپوینت روانشناسی ادراک شامل 31 اسلاید است و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

پاورپوینت روانشناسی ادراک

مقدمه

ادراک را فرایند آگاه شدن از اشیا ویژگی‌ها و رابطه‌ها از طریق اندام‌های حسی تعریف کرده اند. در واقع ادراک یعنی تفسیر شدن اطلاعات حسی برای معنی بخشیدن به آنها.

نگاه کلی

فرآیند تفسیر داده‌های حسی چگونه است؟
ایشان چگونه رنگ‌ها شکل‌ها ، فاصله‌ها و حرکت‌ها را از هم تشخیص می‌دهد؟
چگونه یک داده حسی در دو موقعیت متفاوت تفسیرهای متفاوتی پیدا می‌کند؟
چگونه یک داده حسی در دو موقعیت متفاوت تفسیرهای متفاوتی پیدا می‌کند؟

اطلاعاتی که توسط سیستم‌های حسی به مغز ارسال می‌شوند جدا جدا و متفاوت از هم هستند ولی آنها در فرآیند پردازش ادراکی (perceptionn) در مغز یکپارچه شده و با تجربه‌های گذشته مورد مقایسه قرار می‌گیرند و بدین ترتیب یک احساس خاص معنی و مفهوم پیدا می‌کند (دریافت ادراکی) و سپس این ادراک‌ها برای شناخت جهان بکار می‌روند.

در بررسی ادراک همواره دو مسئله کلی مطرح بوده است. یک دستگاه ادراکی پس از دریافت احساس‌ها باید معین کند که در آن چیست؟" و "در کجا قرار دارد؟" جواب به این سوال‌ها در محدوده دو موضوع "بازشناسی" (Recognition") و "مکان یابی" (Localization) قرار می‌گیرد و نظام ادراکی باید به انها جواب دهد. 

ارتباط احساس با ادراک
این موضوع که در فرآیند ادراک احساس‌ها تفسیر می‌شوند ممکن است به این شکل مورد تفسیر قرار گیرد که آنها جدا و چیزی متفاوت از هم هستند ولی باید گفت که انها از هم جدا نیستند و به نظر می‌رسد که این دو تجربه بخش‌هایی از یک طیف (پیوستار) می‌باشند. از طرف دیگر آنها چیزهایی متفاوت از هم نیز هستند. اگر چه در ادراک همیشه محتوی حسی وجود دارد با این حال آنچه ادراک می‌شود متاثر از آمایه و تجربه‌های پیشین است؛ به نحوی که ادراک را باید چیزی فراتر از ثبت محرک‌های موثر بر سیستم حسی 900 به شمار آورد.  به بیان دیگر احساس و ادراک از این جهت که هر دو با محرک‌های حسی (اطلاعات حسی) سروکار دارند؛ با یکدیگر ارتباط دارند و از آن جهت روش‌های متفاوتی را بکار می‌برند از هم متفاوت می‌شوند .

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
نگاه کلی
ارتباط احساس با ادراک
فرایندهای ادراکی
ارتباط با ادراک
فیزیولوژیکی ادراک
رشد ادراک
پایان

عنوان : روانشناسی ادراک

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.11 مگابایت

تعداد صفحات : 31

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت روانشناسی ادراک

قیمت فایل فقط 7,800 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت روانشناسی ادراک , پاورپوینت روانشناسی ادراک , دانلود پاورپوینت روانشناسی ادراک , دانلود روانشناسی ادراک , روانشناسی ادراک , تحقیق روانشناسی ادراک , دانلود تحقیق روانشناسی ادراک , پروژه روانشناسی ادراک , دانلود پروژه روانشناسی ادراک , روانشناسی ادراک و احساس , پاورپوینت روانشناسی ادراک و احساس , دانلود پاورپوینت روانشناسی ادراک و احساس , دانلود , روانشناسی , دانلود پاورپوینت , دا

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد