X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدپروژه های نایاب - دانلود بررسی موضوع اضطرار

پروژه های نایاب - دانلود بررسی موضوع اضطرار

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 131
» بازديد ديروز : 2
» افراد آنلاين : 2
» بازديد ماه : 130
» بازديد سال : 842
» بازديد کل : 6793
» اعضا : 0
» مطالب : 3080

دانلود بررسی موضوع اضطرار


تاریخ انتشار پست : 1396/3/19 بازدید : 4

بررسی موضوع اضطرار

بررسی موضوع اضطراردسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 30 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 37

از جمله قواعدى كه در استنباط واجتهاد احكام فقهى نقش به سزایى دارد، قاعده «كل حرام مضطر الیه، فهو حلال» مى باشد این قاعده كه با نام قاعده اضطرار شهرت یافته، از قواعد كاربردى واساسى فقه، به شمار مى آید وتاثیر وكارایى آن در جاى جاى فقه، به چشم مى خورد به ویژه در حل مشكلات ومعضلات مباحث ومسائل نو پیدا نقش اساسى دارد

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

بررسی موضوع اضطرار


از جمله قواعدى كه در استنباط واجتهاد احكام فقهى نقش به سزایى دارد، قاعده «كل حرام مضطر الیه، فهو حلال» مى باشد. این قاعده كه با نام قاعده اضطرار شهرت یافته، از قواعد كاربردى واساسى فقه، به شمار مى آید وتاثیر وكارایى آن در جاى جاى فقه، به چشم مى خورد. به ویژه در حل مشكلات ومعضلات مباحث ومسائل نو پیدا نقش اساسى دارد.

اگر چه فقها از این قاعده با عنوان یاد شده كم تر بحث كرده اند، ولى استحكام وادله فراوان آن از یك سو ونقش كاربردى آن در سرتاسر فقه از سوى دیگر، ما را واداشت تا اندكى در خصوص آن بحث كنیم. این نوشته در دو بخش سامان یافته: در بخش اول اهمیت وادله اعتبار قاعده است، (بحث كبروى)، ودر بخش دوم بانشان دادن پاره اى از فتواهایى كه به استناد این قاعده صادر شده اند، (بحث صغروى) موارد كاربرد نقش وكارآیى آن روشن خواهد شد.

محورهاى مورد بحث

به منظور بیان انگیزه وهدف از بحث وتحقیق در باره این قاعده، به برخى از پرسشهایى كه حول آن مطرح است، اشاره مى شود:

1 - در تقسیم بندى قواعد فقهى، جایگاه این قاعده كجاست؟ آیا از قواعد عامه است یا خاصه، از قواعد منصوصه است ویا از قواعد بر گرفته از كلمات فقها، تنها در شبهات موضوعى جریان دارد، ویا در شبهات حكمى نیز جریان دارد؟

2 - با این قاعده، حرمت مورد اضطرار واقعا برداشته مى شود، ویا ظاهرا، ثمره فقهى این دو مبنا چیست؟

3 - قاعده اختصاص دارد به رفع حرمت اضطرارى، ویا وجوب عملى را كه اضطرار به ترك آن است نیز بر مى دارد؟

4 - مدلول قاعده عزیمت است یا رخصت، ثمره فقهى این دو نظر در كجا است؟

5 - آیا قاعده اختصاص به احكام اضطرارى دارد، یا موضوعات اضطرارى را نیز فرا مى گیرد؟

6 - ملاك ومعیار اضطرار در مورد قاعده چیست، اضطرار شخصى ویا نوعى؟

قواعد همسو

از آن جا كه قواعد فقهى گوناگون است، گاهى چند قاعده فقهى از جهت محتوا وآثار، اشتراك دارند، اگر چه در خصوصیات با هم یكى نیستند.

قواعد فقهى كه در راستاى این قاعده هستند واز نظر محتوا با آن همخوانى دارند عبارتند از:

1. قاعده نفى عسر وحرج، 2. الضرورات تبیح المحظورات، 3. كل ما غلب الله علیه فهو اولى العذر، 4. لاضرر ولا ضرار فى الاسلام، 5. سهله ومسمحه بودن دین، 6. الضرورة فى كل شى ء الا فى الدماء.

جایگاه قاعده

قواعد نگاران، قواعد فقهى را از جهات گوناگون دسته بندى كرده اند،(مقصود از«مجله فقه اهل بیت»، شماره 7، مقاله پژوهش در قواعد فقهى) جایگاه قاعده، روشن شدن چگونگى رابطه آن با این تقسیمات مى باشد از جمله:

1 - به لحاظ گستردگى وفراگیر بودن آن در تمامى ابواب فقه ویا در بخشى از ابواب، این قاعده جزو قواعد عامه به شمار مى آید، زیرا در تمامى ابواب فقه، عبادات، معاملات به معناى عام، معاملات به معناى خاص، آداب شخصى، آداب عمومى، سیاسیات، وجزائیات كاربرد دارد.

2 - به لحاظ جریان در شبهات حكمى وموضوعى این قاعده در هر دو مورد به كار گرفته مى شود واختصاص به یكى از آن دو ندارد، زیرا ملاك قاعده در هر دو مورد هست.

3 - به لحاظ مدرك، این قاعده از قواعد منصوصه به شمار مى آید، نه از قواعد مصطاده (گرفته شده از كلمات فقها)، زیرا در آیات وروایات بر این قاعده تصریح شده است.

4 - بین این قاعده وقواعد وادله دیگر نسبت حكومت بر قرار مى باشد.

مدرك قاعده

ادله اى كه ممكن است بر اعتبار وحجیت قاعده دلالت كند، ذیل شش عنوان طرح مى گردد:

الف - كتاب آیه اول:

آیات زیادى در قرآن مجید هستند كه مى توانند دلیل بر این قاعده باشد، از جمله:

«انما حرم علیكم المیتة والدم ولحم الخنزیر وما اهل به لغیر الله فمن اضطر غیر باغ ولا عاد فلا اثم علیه،

جز این نیست كه مردار وخون وگوشت خوك وآنچه را كه (هنگام كشتن) نام غیر خدا بر آن خوانده شده بر شما حرام كرده است وهر كس (به خوردن اینها) ناچار شود در حالى كه نه ستمكار وسركش باشد ونه از حد گذرد، گناهى بر او نیست.» سوره «بقره»، آیه 173.

این روشن است كه آیه در حالت اضطرار، ارتكاب به حرام را جایز شمرده ودر این صورت حكم حرمت از آن چیز حرام برداشته مى شود، زیرا مفاد دنباله آیه، كبراى كلى است كه تمامى موارد اضطرار را در بر مى گیرد، اگر چه این كبرا در خود آیه از دو جهت محدود ومقید شده: الف: غیر باغ، ب:

ولا عاد. در روایات وكتاب هاى تفسیرى از این دو قید معانى گوناگونى شده است از جمله:

1 - در روایتى از امام صادق (ع) غیر باغ به «صید كردن» وعاد به «دزدى» تفسیر شده است.

«وسائل الشیعه»، شیخ حر عاملى، ج 5/509، باب 8 از ابواب صلاة مسافر، ح 2، المكتبة الاسلامیة، ونیز «تهذیب» وتفسیر «عیاشى» ملاحظه شود.

2 - در اصول كافى از قول امام صادق (ع) «باغ» به خروج بر امام (ع) و «عاد» به قطع طریق تفسیر شده است.

«تفسیر صافى»، ج 1/212، مؤسسه اعلمى.

3 - در روایتى از تفسیر عیاشى «باغى» به معناى ظالم، و «عادى» به معناى غاصب آمده است.

«التفسیر»، محد جلیل عیاشى، ج 1/74، المكتبه الاسلامیه.

بى شك معانى گوناگون براى این دو قید ،بیان مصداق است ودور نیست «غیر باغ» را كه در لغت به معناى «ظلم» و «سركشى» آمده است، كنایه بگیریم وبگوییم، سبب اضطرار، كارى ظالمانه واز روى سركشى نباشد كه در غیر این صورت اضطرار موجب برداشته شدن حرمت وعذاب نخواهد بود، چون از باب قاعده «الامتناع بالاختیار لاینافى الاختیار» (مضطر شدن از روى اختیار با اختیار منافات ندارد) در این موارد كه اضطرار با سوء اختیار انسان محقق شده، عذاب نیز خواهد بود، واین مطلب از نظر بسیارى از فقها حل شده است، آن جا كه این را بسیارى از فقیهان پذیرفته اند كه اگر شخصى از روى اراده واختیار وارد زمینى شده كه غصبى است وبراى بیرون رفتن از آن چاره اى جز برگشتن از همان راه ندارد با اینكه مورد اضطرار است عقاب مى شود.

«كفایة الاصول» آخوند خراسانى، ج 1، ص؟.

واما «غیر عاد» كنایه است از این كه شخص مضطر به اندازه اى كه نیاز او برآورده مى شود مى تواند حرامى را انجام دهد. وبیشتر از حد نیاز براى او جایز نیست.

نقد وبررسى

ممكن است اشكال شود كه این آیه تنها قاعده اضطرار را در محدوده همین مواردى كه در آیه آمده است، معتبر مى كند نه بیشتر، زیرا این كبرا در مورد همین محرمات مخصوص وارد شده است.

پاسخ: اولا، ثابت شده كه حكم آیه اختصاص به موارد یاد شده در آیه ندارد ومورد مخصص نیست، زیرا اگر مورد وشان نزول مخصص باشد بیشتر آیات در مورد خاص وبا شان نزولى مخصوص وارد شده ونباید آن ها را به موارد دیگر تعمیم داد.

وحال آن كه چنین نیست. 

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

برچسب ها : بررسی موضوع اضطرار , بررسی , موضوع , اضطرار , بررسی موضوع اضطرار , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

تقریباً ۹۶۰٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۴۸ ثانیه)
اگر امکان دارد آن را به فارسی رایانامه کنید
جزئیات بررسی موضوع "تنبیه دانش‌آموز رودباری" در جلسه ...
www.mizanonline.ir/.../جزئیات-بررسی-موضوع-تنبیه-دانش‌آموز-رودباری-در-جلسه-ا...
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - رئیس کمیسیون آموزش مجلس از پیگیری موضوع تنبیه دانش‌آموز رودباری در جلسه اضطراری با دانش‌آشتیانی خبرداد.
بررسی موضوع اضطرار - فایل ناب
showfile.filenab.com/product-61579-بررسي-موضوع-اضطرار.aspx
بررسی موضوع اضطرار. از جمله قواعدى كه در استنباط واجتهاد احكام فقهى نقش به سزایى دارد، قاعده «كل حرام مضطر الیه، فهو حلال» مى باشد. این قاعده كه با نام قاعده اضطرار ...
بررسی موضوع كاريكاتور‌های موهن در جلسه اضطراری سازمان ...
old.aviny.com/News/85/03/01/11.aspx
بررسی موضوع كاريكاتور‌های موهن در جلسه اضطراری سازمان كنفرانس اسلامی. دبيركل سازمان كنفرانس اسلامی در جلسه‌ای اضطراری با وزيران كشورهای عضو اين سازمان موضوع ...
بررسی موضوع "تنبیه دانش آموز رودباری" در جلسه اضطراری - ...
tnews.ir/news/323780081446.html
به گزارش تحلیل ایران ، مهدی زاهدی به دنبال تنبیه بدنی غیرمتعارف دانش آموز شهرستان رودبار استان کرمان توسط معلمش، از برگزاری جلسه ای با وزیر آموزش و پرورش ...
جزئیات بررسی موضوع "تنبیه دانش آموز رودباری" در جلسه ...
khabarfarsi.com/u/33349597
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - تعلیق معلمان یک مدرسه در فیلادلفیا، به جرم دعوت از سخنران فلسطینی ...، مدرسه فرندز سنترال واقع در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیای آمریکا، ...
دانلود پایان نامه رشته حقوق با موضوع بررسی قاعده ی اضطرار ...
download.redblog.ir/.../دانلود+پایان+نامه+رشته+حقوق+با+موضوع+بررسی+قاعده+ی+ا...
دانلود پایان نامه رشته حقوق با موضوع بررسی قاعده ی اضطرار در فقه و, <-BlogAbout->, مقاله,پروژه,پایان نامه,فایل فلش,گزارشکار,جزوه,مهندسی,پزشکی.
جزییات بررسی موضوع "تنبیه دانش آموز رودباری" در جلسه ...
www.ghatreh.com/.../جزییات-بررسی-موضوع-تنبیه-دانش-آموز-رودباری-جلسه-اضطراری...
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - رییس کمیسیون آموزش مجلس از پیگیری موضوع تنبیه دانش آموز رودباری در جلسه اضطراری با دانش آشتیانی خبرداد. -کلید Ù.
بررسی موضوع اضطرار - فروشگاه کد پی سی - 98 پست
file.98post.ir/product-61579-بررسي-موضوع-اضطرار.aspx
بررسی موضوع اضطرار. از جمله قواعدى كه در استنباط واجتهاد احكام فقهى نقش به سزایى دارد، قاعده «كل حرام مضطر الیه، فهو حلال» مى باشد. این قاعده كه با نام قاعده اضطرار ...
بررسی منابع و مبانی اضطرار در حقوق کیفری ایران
www.hawzah.net/fa/.../-بررسی-منابع-و-مبانی-اضطرار-در-حقوق-کیفری-ایران-
مشکلات تحقیق: موضوع اضطرار از جمله موضوعاتی است که در اطراف آن تحقیقات جامع و مانعی صورت نگرفته است اما تعدادی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ...
SID.ir | جايگاه قاعده اضطرار در بررسي فقهي درمان ناباروري
fa.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx?id=132997
توسط نوجوان داوود
يکي از موارد عروض عنوان اضطرار بر موضوعات فقهي، درمان ناباروري است، يعني اگر نازايي براي زوجين تا اندازه اي ايجاد مشکل کند که درمان آن، ضروري تشخيص داده شود، ...
بررسی-موضوع-اضطرار - فروشگاه 98post - 98 پست
file.98post.ir/tag-بررسی-موضوع-اضطرار.aspx
فروشگاه 98post به همراه مقالات متنوع و جالب برای همه افراد و فایل های رایگان و خوب و ارزان قیمت.
جزئیات بررسی موضوع تنبیه دانش‌آموز رودباری در جلسه ...
www.shahrekhabar.com/political/148697520098355
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - رئیس کمیسیون آموزش مجلس از پیگیری موضوع تنبیه دانش‌آموز رودباری در جلسه اضطراری با دانش‌آشتیانی خبرداد. - خبرگزاری میزان.
دانلود تحقیق بررسی قاعده ی اضطرار در فقه و حقوق ایران
dlfile.abtinblog.com/post/2830
در این پست می توانید متن کامل پایان نامه رشته حقوق با موضوع بررسی قاعده ی اضطرار در فقه و حقوق ایران را با فرمت ورد word دانلود نمائید: چکیده : اضطرار از عناوین .
اضطرار
ganj.irandoc.ac.ir/dashboard?q=اضطرار&topic_2=11804
بررسی منابع و مبانی اضطرار در حقوق کیفری ایران ... مشکلات تحقیق: موضوع اضطرار از جمله موضوعاتی است که در اطراف آن تحقیقات جامع و مانعی صورت نگرفته است ...
بررسی منابع و مبانی اضطرار در حقوق کیفری ایران
ganj.irandoc.ac.ir/articles/79225
مشکلات تحقیق: موضوع اضطرار از جمله موضوعاتی است که در اطراف آن تحقیقات جامع و مانعی صورت نگرفته است اما تعدادی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و ...
نشست اضطراری انجمن مشاوره با موضوع بررسی و پیگیری ...
irancounseling.ir/find.php?item=1.61.87.fa
نشست اضطراری انجمن مشاوره با موضوع بررسی و پیگیری حذف دوره کارشناسی مشاوره مورخ شنبه 5 دی ماه 1394 ازساعت 8 صبح در دفتر انجمن مشاوره ایران برگزار شد.
دانلود پایان نامه رشته حقوق با موضوع بررسی قاعده ی اضطرار ...
payword.sellfile.ir/prod-237361-دانلود+پایان+نامه+رشته+حقوق+با+موضوع+بررسی+...
در این پست می توانید متن کامل پایان نامه رشته حقوق با موضوع بررسی قاعده ی اضطرار در فقه و حقوق ایران را با فرمت ورد word دانلود نمائید: چکیده : اضطرار از عناوین ...
جلسه اضطراری شورای امنیت 'آزمایش موشکی ایران' را بررسی می ...
www.bbc.com/persian/iran-38806413
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - در پی انتشار گزارش منابع اطلاعاتی آمریکا در مورد انجام آزمایش موشکی جدیدی توسط ایران، شورای امنیت این موضوع را در یک جلسه اضطراری بررسی ...
بررسی مجدد میزان حقوق مدیران در برنامه ششم از باب اضطرار ...
www.icana.ir/Fa/News/326721
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - بررسی مجدد میزان حقوق مدیران در برنامه ششم از باب اضطرار بود/ رئیس مجلس ... کنند، با استناد به این بخش آیین نامه توانستیم به موضوع حقوق مدیران ...
بررسی موضوع اضطرار و تاثیر آن از دیدگاه فقها و حقوقدانان و ...
daneshno.com/بررسی-موضوع-اضطرار-و-تاثیر-آن-از-دیدگاه/
در این قسمت از دانلود پایان نامه حقوق محصولی با عنوان بررسی موضوع اضطرار و تاثیر آن از دیدگاه فقها و حقوقدانان و قوانین موضوعه خدمت شما معرفی می نماییم.
جلسه اضطراری شورای امنیت برای بررسی ادعای آزمایش موشکی ...
www.isna.ir/.../جلسه-اضطراری-شورای-امنیت-برای-بررسی-ادعای-آزمایش-موشکی-در-ای...
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ... کرد که یک جلسه اضطراری برای بررسی این مساله برگزار خواهد کرد. ... تا هر چه فوری این موضوع و احتمال نقض قطعنامه های سازمان ملل در خصوص برنامه ...
مبحث دوم: اضطرار و اكراه - بررسی تطبیقی مفهوم و آثار اضطرار ...
https://library.tebyan.net/f/Viewer/Text/71471/5
مبحث دوم: اضطرار و اكراه گفتار اوّل : تفاوت اضطرار و اكراه در مفهوم الف) اقسام معاملات ... اين قسم، از موضوع بحث ما خارج است، چرا كه به دليل فقدان قصد، عقدى صورت نمى ...
نشست اضطراری شورای امنیت برای بررسی آزمایش موشکی ایران
https://www.manoto.news/news/international/1pt9xp/news25761
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - نماینده آمریکا در شورای امنیت خواستار بررسی اضطراری این آزمایش موشکی ... اضطراری در شورای امنیت این سازمان با موضوع آزمایش موشکی ایران شد.
Fars News Agency : نشست اضطراری کمیسیون انرژی برای ...
www.farsnews.com/printable.php?nn=13950419000087
۱۹ تیر ۱۳۹۵ - حسنوند در گفت‌وگو با فارس خبر داد نشست اضطراری کمیسیون انرژی برای ... و اعزام تیم کارشناسی برای بررسی ابعاد این موضوع به منطقه خبر داد.
دانلود پایان نامه با موضوع: تشخيص اضطرار در نحوه ارتكاب جرم ...
hoghogh5.payannamedl.ir/دانلود-پایان-نامه-با-موضوع-تشخيص-اضطرا/
به دلیل اینکه موارد عروض این عنوان بر موضوعات فقهی زیاد است، لذا قاعده اضطرار که ... و آثار عملی است اما در کتب فقهی مورد بررسی مستقل و منسجم قرار نگرفته است.
نشست اضطراری G7 برای بررسی بحران یورو/ اسپانیا محور ...
www.mehrnews.com/.../نشست-اضطراری-G7-برای-بررسی-بحران-یورو-اسپانیا-محور-ا...
۱۶ خرداد ۱۳۹۱ - وزیران اقتصادی کشورهای عضو جی هفت امروز سه شنبه در نشستی اضطراری ضمن بررسی موضوع ادامه بحران یورو وضعیت اقتصادی اسپانیا را نیز مورد ...
جلسه اضطراری شورای امنیت برای بررسی آزمایش موشکی جدید ...
https://ir.voanews.com/a/un-iran-missile-test/3699727.html
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - تنها یک روز بعد از انتشار خبرهایی درباره آزمایش موشکی ایران، قرار است روز سه شنبه شورای امنیت سازمان ملل در یک جلسه اضطراری به این موضوع ...
خبرگزاری تسنیم - جلسه اضطراری اروپایی‌ها برای بررسی ...
https://www.tasnimnews.com/.../جلسه-اضطراری-اروپایی-ها-برای-بررسی-موضع-ترامپ...
۲۲ آبان ۱۳۹۵ - جلسه اضطراری اروپایی‌ها برای بررسی موضع ترامپ درباره توافق با ایران ... قصد تشکیل جلسه‌ای به منظور بررسی روابط با آمریکا بر سر موضوعات ...
کتابخانه دیجیتال موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البيت (ع) ...
lib.ahlolbait.com/parvan/.../بررسي-تطبيقي-مفهوم-و-آثار-اظطرار-در-حقوق-مدني
پدیدآور: عبدي پور، ابراهيم، 1341-; عنوان:بررسي تطبيقي مفهوم و آثار اظطرار در حقوق مدني ... یادداشت:كتابنامه: ص.52-56؛ همچنين به صورت زيرنويس; موضوع:اضطرار.
شورای امنیت در نشستی اضطراری موضوع رفراندوم در کریمه را ...
gamesabz.com/1392/12/5758/
۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - اعضای غربی عضو دائم شورای امنیت بشدت مخالف برگزاری رفراندوم در منطقه کریمه و الحاق آن به خاک روسیه می باشند.
جلسه اضطراری شورای فرانسوی دین اسلام برای بررسی ...
fa.shafaqna.com/news/222188/1395/.../جلسه-اضطراری-شورای-فرانسوی-دین-اسلام-ب/
۳ شهریور ۱۳۹۵ - ... فرانسوی دین اسلام در بیانیه ای خواستار برگزاری نشست اضطراری با برنارد کارنوف وزیر کشور فرانسه برای بررسی موضوع ممنوعیت لباس شنای ...
آینده کی روش در نشست اضطراری هیات رئیسه فدراسیون ...
www.irna.ir/fa/News/82378729/
۱۹ دی ۱۳۹۵ - تهران - ایرنا - هیات رئیسه فدراسیون فوتبال عصر یکشنبه تشکیل جلسه می دهد تا موضوع درخواست استعفای کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی را ...
تحقیق و بررسی در مورد بررسی قاعده ی اضطرار در فقه و حقوق ...
download3.11gig.ir/product/867310
دانلود بسم الله الرحمن الرحیمبررسی قاعده ی اضطرار در فقه و حقوق ایرانچکیده اضطرار از عناوین ثانویه و ... دانلود پایان نامه رشته حقوق با موضوع بررسی قاعده ی اضطرار .
روسیه خواستار جلسه اضطراری شورای امنیت شد - سایت خبری ...
nitv.news/world/روسیه-خواستار-جلسه-اضطراری-شورای-امنی/
۱۸ فروردین ۱۳۹۶ - روسیه نیز برای بررسی موضوع حمله موشکی آمریکا به سوریه که یک پایگاه مهم عملیات ارتش این کشور در مبارزه علیه تروریست ها را هدف قرار داده، ...
مرکز پژوهشها - اجازه اقدام نسبت به خرید کالاهای موضوع طرح وام ...
rc.majlis.ir › سـامانه قوانین › قوانین و مقررات
اجازه اقدام نسبت به خرید کالاهای موضوع طرح وام اضطراری زلزله به دستگاه های ذیربط با معافیت از بررسی قیمت. ‌اجازه اقدام نسبت به خرید کالاهای موضوع طرح وام اضطراری ...
نشست اضطراری جی۷ برای بررسی بحران یورو - افکارنیوز
www.afkarnews.ir/بخش-بین.../109282-نشست-اضطراری-جی-برای-بررسی-بحران-یورو
۱۶ خرداد ۱۳۹۱ - وزیران اقتصادی کشورهای عضو جی هفت امروز سه شنبه در نشستی اضطراری ضمن بررسی موضوع ادامه بحران یورو وضعیت اقتصادی اسپانیا را نیز مورد ...
نمایش مطلب : بررسی موضوع مشورت از دیدگاه اسلام
www.tahoor.com/_me/Article/View/210520
مشورت عبارت است از اجتماع عده ای از مردم آگاه و کاملا مورد وثوق و مطلع از موضوع برای ... ثانوی، اضطراری، آن احکام منتفی شده، و موضوع محکوم به احکام اولیه خود می باشد.
روسیه خواستار بررسی حمله آمریکا به خاک سوریه در شورای ...
https://www.radiofarda.com/a/28415894.html
۱۸ فروردین ۱۳۹۶ - روسیه خواستار بررسی حمله آمریکا به خاک سوریه در شورای امنیت شد ... و خواستار تشکیل نشست اضطراری شورای امنیت برای بررسی موضوع شد.
جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در پی ادعای آزمایش ...
www.tabnak.ir/.../جلسه-اضطراری-شورای-امنیت-سازمان-ملل-در-پی-ادعای-آزمایش-موشک-...
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل در پی ادعای آزمایش موشک ... ملل متحد، یک جلسه اضطراری تشکیل دهد تا موضوع در آن با جزئیات بررسی شود.
روسیه خواستار جلسه اضطراری شورای امنیت شد - العالم
fa.alalam.ir/news/1949113
۱۸ فروردین ۱۳۹۶ - العالم سوریه. پس از بولیوی، روسیه نیز برای بررسی موضوع حمله موشکی آمریکا به سوریه که یک پایگاه مهم عملیات ارتش این کشور در مبارزه علیه ...
[PDF]جنین و مادر جان خطرافتادن به صورت در جنین سقط بررسی
journals.sbmu.ac.ir/mf/article/download/10682/8154
توسط H Esmaily - ‏2015
بهار و تابستان. 4231. بررسی. سقط. جنین. در. صورت. به. خطرافتادن. جان. مادر. و. جنین. حسین اسماعیلی ... عصر و زمان ما موضوع سقط جنین وگرفتن حق حیات از نوزادان است. این مسأله ..... اقتضای دو دلیل فوق این است که اگر از روی اضطرار اقدام به سقط جنی.
جهان نما: بررسی تمدید حالت اضطرار توسط حکومت ترکیه | ...
www.tolonews.com/fa/.../جهان-نما-بررسی-تمدید-حالت-اضطرار-توسط-حکومت-ترکیه
جهان نما: بررسی تمدید حالت اضطرار توسط حکومت ترکیه ... در این بخش از برنامه جهان نما، گرداننده مسعود ملک این موضوع را جمعه خان محمدی آگاه روابط بین الملل بحث کرده ...
[PDF]اولین صورتجلسه IMO/ICAO - سازمان بنادر و دریانوردی
www.pmo.ir/.../4818719b0a9bddc88f2f1ff5d717b908d60eee51ae2e2c6db1f6b35e8...
ﺻﻮرت ﺟﻠﺴﻪ ﺑﺮرﺳﯽ اﺳﻨﺎد ﮐﺎرﮔﺮوه ﻣﺸﺘﺮك ... ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﻮد و. ﻫﻤﮑﺎران. از ﻣﻮارد و. ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت ﻣﻬﻢ. اﯾﻦ اﺟﻼس ﻣﻄﻠﻊ ﺷﻮﻧﺪ . در اﺑﺘﺪاي ﺟﻠﺴﻪ آﻗﺎي ﻣﻬﺪوي ﺗﻮﺿﯿﺤﺎﺗﯽ ... در ﻣﻮرد ﻣﻮﺿﻮع رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ ﻣﻮارد اﺿﻄﺮاري در.
بررسي مقايسه اي مفاهيم اجبار,اکراه,اضطرار در حقوق جزاي ايران ...
www.junglepub.org/law/book.aspx?i=1127&c=56
بررسي مقايسه اي مفاهيم اجبار,اکراه,اضطرار در حقوق جزاي ايران و فقه اسلامي ... در فصل دوم,همين موضوع در قوانين و حقوق جزاي ايران مورد مطالعه و بررسي واقع شد.
جلسه اضطراری هیات رییسه فدراسیون و بررسی استعفای کی ...
90tv.ir/news/.../جلسه-اضطراری-هیات-رییسه-فدراسیون-و-بررسی-استعفای-کیروش
۱۸ دی ۱۳۹۵ - عضو هیات رییسه فدراسیون در واکنش به اینکه آیا اعضای هیات رییسه مخالف جدایی کی‌روش هستند، گفت: به هر حال فردا این موضوع را بررسی می‌کنیم.
[PDF]بررسی شاخص‌های کمی و کیفی خروج اضطراری در بیمارستان ...
ioh.iums.ac.ir/article-1-1111-fa.pdf
توسط جهانگیری - ‏2014 - ‏مقالات مرتبط
ﻣﻮﺿــﻮﻋﺎت ﻣــﻮرد ﺑﺮرﺳــﯽ از ﺗﻘﺴــﯿﻢ ﮐــﻞ. اﻣﺘﯿﺎزات ﮐﺴﺐ ﺷﺪه ﺑﻪ ﮐﻞ اﻣﺘﯿﺎزات ﻗﺎﺑﻞ ﮐﺴﺐ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ. ﺟﺪول. -1. ﺷﺎﺧﺺ ﻫﺎي ﮐﯿﻔﯽ و ﮐﻤﯽ ﺧﺮوج اﺿﻄﺮاري. و ﻣﻌﯿﺎرﻫﺎي. ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ واﮐﻨﺶ اﺿﻄﺮاري ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ.
سازمان حفاظت محیط زیست
kerman.doe.ir/Portal/home/?news/196210/550181/563157/...اضطراری-5...بررسی...
۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - نشست اضطراری 5 وزیر برای بررسی وضعیت ریزگردها ... جلسه‌‌ اظهار کرد: در این جلسه دو موضوع حریق در جنگل‌ها و ریزگردها مورد بررسی قرار گرفت.
عصر خودرو - آلودگی صوتی پایتخت درمرحله اضطرار
www.asrekhodro.com/News/96035/آلودگی-صوتی-پایتخت-درمرحله-اضطرار
۲ آبان ۱۳۹۵ - وی ادامه داد: تهیه دستورالعمل برای مراکز معاینه فنی برای تست آزمون صدای خودروها و بررسی موضوع تعیین حریم صوتی بزرگراه‌ها برای اعمال در مقررات ...
دانلود بررسی موضوع اضطرار - ویمون
wimon.ir/search/?q=دانلود%20بررسی%20موضوع%20اضطرار&page=5
دانلود فیلم هیلانه با کیفیت HD و لینک مستقیم دانلود فیلم هیلانه با کیفیت HD، دانلود فیلم هیلانه، دانلود فیلم ایرانی جدید، دانلود فیلم ایرانی، دانلود فیلم نام اثر: ...
عناوین سقوط ضمان پزشک در قانون مجازات اسلامی مصوب1392 ...
jplr.atu.ac.ir/article_3489.html
توسط دارائی - ‏2016
عناوین سقوط ضمان پزشک در قانون مجازات اسلامی مصوب1392(بررسی فقهی و حقوقی) ... به همین علت ضمان ایشان از موضوعات مورد توجه در مباحث حقوقی است. ..... به لحاظ حقوقی، اضطرار از عناوین معاف کننده مسئولیت مدنی به شمار نیامده است هرچند در امور ...
    1   
2
   
3
   
4
   
5
   
6
   
7
   
8
   
9
   
10
   
صفحهٔ بعدی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد