X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدپروژه های نایاب - دانلود اقرار در امور حقوقی

پروژه های نایاب - دانلود اقرار در امور حقوقی

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 128
» بازديد ديروز : 2
» افراد آنلاين : 2
» بازديد ماه : 127
» بازديد سال : 839
» بازديد کل : 6790
» اعضا : 0
» مطالب : 3080

دانلود اقرار در امور حقوقی


تاریخ انتشار پست : 1396/3/19 بازدید : 5

اقرار در امور حقوقی

اقرار در امور حقوقیدسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 37 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

از لحاظ لغوی، اقرار مصدر و از واژه قرار گرفته شده و در فرهنگهای مختلف معانی متعددی برای آن شناخته اند، از جمله اعتراق به حق، کسی را در مکانی ابقائ کردنریال سخنی را به روشنی بیان کردن، چیزی را در کاری استوار کردن بکار رفته است

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

اقرار در امور حقوقی

الف: تعریف اقرار[1]:

از لحاظ لغوی، اقرار مصدر و از واژه قرار گرفته شده و در فرهنگهای مختلف معانی متعددی برای آن شناخته اند، از جمله اعتراق به حق، کسی را در مکانی ابقائ کردنریال سخنی را به روشنی بیان کردن، چیزی را در کاری استوار کردن بکار رفته است، ذکر این نکته نیز لازم استکه اقرار بیشتر در امور حقوقی به کار می رود و در مسایل جزایی بیشتر از واژه اعتراف استفاده می گردد، تعریفی نیز که فقها از اقرار کرده اند با تعریف مقرر در قانون مدنی نزدیک است. فاضل تعداد در تعریف اقرار می گوید هو اخبار عن حق لازم للغیر و محقق اول نیز می گوید: هی اللفظ المتضمن لاخبار عن حق واجب و در این 2 تعریف علاوه بر اقرا شهادت نیز جای می گیرد.

اقرار که در برخی نظام های حقوقی به آن      ادله و یا تواناترین دلیل گفتهمی شود در ماده 1259 ق م تعریف شده که می گوید:

اقرار عبارت است از اخبار به حقی برای غیر و به ضرر خود، اما کاملترین تعریفی که در حال حاضر مورد پذیرش قرار گرفته است اقرار اخباری است که به موجب آن شخص امری را که دارای آثار حقوقی علیه اوست به عنوان حقیقتی که در برابر آن ماخوذ است می پذیرد.

ب: اخبار[2]:

قانون مدنی اقرار را نوعی اخبار دانسته است که در واقع از یک امر موجود خبر می دهد، اقرار چیزی را به وجود نمی آورد و ایجاد کننده حقی نیز نمی باشد، بنابراین اولا مثل هر خبری ممکن است در واقع راست یا دروغ باشد، به همین جهت هم قانون مدنی امکان کذب بودن اقرار رانفی کرده و در ماده 1276 مقرر می دارد که اگر کذب اقرار نزد ححاکم ثابت شود آن اقرا اثری نخواهد داشت. اخبار مستلزم انجام فعلی می باشد و سکون جز در مواردکه استثناء شده باشد از این نظر اثری ندارد، اقرار می تواند ضفاهی یا کتبی باشد، از سوی دیگر چون اقرار ضمنی نیز معتبر است باید پذیرفت که اقرار فعلی نیز معتبر است.

ج: ارتباط با حق:[3]

اقرار باید مرتبط با حق باشد، چرا که حق امتیازی است که شخص دارد و دیگر افراد باید به آن احترام بگذارند و آثاری نیز بر آن    است، بسیاری از سخنان افراد که عنوان خبر دارد، ولی حاکی از حقی برای دیگری نیست اقرار گفته نمی شود، در اقرار باید اخبار به وجود خفی شود، در حقیقت اخبار در صورتی می تواند علیه باطل آن اقرار شود که از جمله نسبت به مسائل موضوعی باشد و نه حکمی، زیرا وجود قانون، علی القاعده نیاز به اثبات آن از سوی اصحاب دعوی را ندارد.

تا دخالت دلیل لازم شودو ترتیب اثار حقوقی هر امری با لحاظ مقررات با دادگاه است. بنابراین اخبار به وجود مسئولیت اقرار شمرده نمی شود. اگرچه اخبار خاص به امری که می تواند موجب مسئولیت اخبار دهنده شود اقرار شمرده می شود، اما تشخیص ایجاد مسئولیت، به سبب امری که به آن اقرار شده با لحاظ مقررات با دادگاه است.

حق طرف به طور مستقیم و یا غیر مستقیم ممکن است موضوع اقرار باشد، وقتی مدیون می پذیرد که مدیون است مستقیما اقرار نبوده و وقتی مثلا راننده می پذیرد که تصادف با دیگری کرده و به طور غیرمستقیم اقرار کرده که مدیون خساراتی است که در اثر این تصادف به دیگری وارد شده است.

د: نفع غیر:[4]

اقرا اخبار به وجود سبب حق برای غیر است، زیرا اگر شخصی اخبار به حقی برای خود نماید ادعا شمارده می شود. پس در اقرا نفع غیر مطرح می باشد، در اقرار حق به نفع غیر باید اعلام گردد.

و: زیان خود[5]:

در اقرار زیان تمر مطرح است، اگر شخصی اظهاری نماید که در عین خبر بودن و متضمن حق بودنو نفع دیگری را در بر داشتن به زیان خودش نباشد اقرار نیست و شهادت است، در شهادت زیان مورد خبر متوجه شخص دیگری است که علیه او شهادت داده می شود. اقرار در حدیث مشهود نبوی (اقرار استملاء علی النفسهم جائز) در یعنی اعم به کار گرفته شده زیرا بر اساس مفاد این حدیث نوعی از قرار که به زیان مقر باشد معتبر تلقی شده است. پس اگر اخبار به وجود سبب حق برای غیر و بر ضرر دیگری باشد، گواهی شمرده می شود، گاهی اقرار در ظاهر به زیان مقر و در حقیقت به زیان دیگری است، در این صورت اقرار کامل شمرده نمی شود، مانند آن که محکوم له مالی را در جریان عملیات اجرایی از محکوم علیه بازداشت نماید و شخص ثالثی، با تبانی محکوم علیه را برای آزاد کردن مال، نسبت به آن ادعا مالکیت نماید و محکوم علیه اقرار به مالکیت او نماید. در این جا اگر چه اقرار محکوم علیه در ظاهر به زیان خود او و برای شخص ثالث است، اما در واقع امر بر ضرر محکوم له است. از این رو اقرار مزبور نسبت به طلبکار اثری ندارد.

سابقه و اهمیت قرار[6]:

اقرار هم در امور کیفری و هم در امور حقوقی از اهمیت خاصی برخوردار است، اقرار نشانه غلبه غرائز نیک آدمی به خودپرستی و نفع پرستی است. هر کس در برابر واقعیتی که بیان آن به زیان اوست با دو انگیزه مواجه می شود یک راستگویی که به کمک تعالیم اخلاقی و دینی او را در جهت بیان حق می کشاند و دیگری خودخوهی که او رابه پنهان داشتنو کتمان واقع و حتی بیان خلاف حقیقات سوق می دهد و اقرار اوج پیروزی نیروی حقیقت طلبی شخصی غالبا در رسیدگی به دلایل و بعد از صدور حکم قاضی دچار یک نگرانی است و احتمال می دهد، در نتیجه انجام تکلیف از جانب او حقی پنهان مانده باشد.

ولی در حکمی که مستند به اقرار باشد گویا اصحاب دعوی و قاضی متفقا به یک نقطه رسیده اند. اقرار از آغاز تمدن بشر نزد همه ملل و جوامع مورد توجه خاص بوده در میان آن دلیل      می دانستند، در ایران باستان قویترین     بوده و در اسلام اقرار یکی از سه دلیل مهم شمرده شده، تا جایی که به مقوله حق داده اند قبل از اصرار حکم حق خود را تقاص کند. باوجود تمامی اینها، اقرار دلیلی بیش نیست و مانند همه دلایل قابل خدشه است، در عمل پیش می اید که اشخاص به جهات و ملاخظاتی مثل شوخی، و تمسخر اقاریری بر خلاف واقع بیان می دارند و لذا نمی تواند برای اقرار اعتبار مطلق قائل بود.

قالب و شکل اقرار[7]:

ماده 1160 قانون مدنی می گوید: اقرار واقع می شود به هر لفظی که دلالت بر آن نمایدو با این ترتیب قالب لفظ را پذیرفته و در عین حال وقتی ماده 1280 همان قانون می گوید: اقرار کتبی در حکم اقرا شفاهی است معلوم می شود یک قالب اقرار هم نوشته است. در سوابق فقهی غالبا اقرار را در قالب وشکل لفظ پذیرفته و یاد کرده اند. قانون مدنی در ماده 1261 قالب دیگری در مورد اشخاص که لفظ و بیان ندارند شناخته و می گوید: اشاره شخصی دال که صریحا حاکی از اقرار باشد صحیح است، بابراین افراد دیگر نمی توانند اقراری در شکل اشاره و یا سکوت داشته باشند.

شرایط صحت اقرار[8]:

الف: شرایط مربوط به اخبار:

شیوه ی اخبار: اخباریکه بر پایه ی تعریف ارائه شده است، اقرار شده ما شود، در صورتی صحیح است که به وسیله ای که دلالت بر آن نماید اعلام شود، در عین حال اخبار می تواند صریح باشد مانند این که شخصی به انعقاد بیعی اقرار نماید و یا ضمنی باشد و آن در صورتی است که مدلول التزامی امری باشد که مورد قبول شخصی است. اقرار باید     باشد، فلذا اقرار معلق صحیح نمی باشد، البته لازم به ذکر است که اقرار به عقد معلق صحیح است.

بررسی اثر تصدیق مقوله[9]:

تصدیق مقوله علی الاصول شرط صحت اقرار نمی باشد، اما اگر مقوله مفاد مقوله را تکذیب نماید اقرار مزبور در حق او اثری ندارد. تکذیب مقوله، اقرا را بی اثر می نماید، امر مورد اقرار از حیث اثباتی همان وضعیتی را پدیدار می نماید که قبل از اقرار داشته است. در عین حال می توان گفت جون بر پایه ی همان نص، تکذیب مقوله اقرار را بی اثر می نماید، امر مورد اقرار از حیث اثباتیریال همان وضعیتی را پیدا می نماید که قبل از اقرار بی اثر مزبور داشته است.

بررسی اثر اختلاف در سبب اقرار: اختلاف مقر و مقوله در سبب اقرار مانع صحت اقرار نیست. بنابراین اگر اختلاف مقو و مقوله در سبب اقرار نشان دهنده این باشد که مقوله مفاد و اقرار را تکذیب کرده است اقرار، بر اساس این ماده در حق مقوله اثری ندارد. از سوی دیگر ماده 1274 ق م را می توان ناظر به اقرار خارج از دادگاه و تا زمانی دانست که اقرار مزبور به عنوان دلیل در دادرسی مورد استناد قرار نگرفته باشد، زیرا برخلاف آنچه      گفته شده مدعی باید شبب دعوی خود را در دادخواست شخصی و اعلام نماید که برای مثال، سبب استحقاق او در مطالبه ی مبلغ خواسته شده وجه پرداخت شده به خوانده (عقد      )، بهای کالای گرفته شده موضوع عقد بی است. روشن است که اگر سبب ادعای خواهان در دعوی اثبات نگردیده، به همین علت در این دعوی محکوم به بی حقی می شود، حتی اگر در خلال رسیدگی و با اقرار خوانده، دادگاه به وجود سبب دیگری پی ببرد. زیرا اگرچه این اقرار می تواند، در صورت وجود شرایط، در دعوای دیگری مورد استناد قرار گیرد، اما در دعوی اقامه شده که سبب آن فروش کالا قرار داده شده، دلیل شمرده نمی شود. در نتیجه اختلاف مقر و مقوله در سبب اقراری که در دادگاه رسیدگی کننده به دعوی انجام می شود و یا مورد استناد قرار می گیرد می تواند افرار را در این دعوی ب اثر کند.

شرایط اقرار کننده یا مقر[10]:

اقرا متضمن زیان مقر است، به همین جهت شرایط زیادی برای مقر پیش بینی شده است. اقرار کننده باید عاقل، بالغ، تامه و مختار باشد، بنابراین اقرار صغیر و غیر   و مجنون در حال دیوانگی موثر نیست. در عین حال اقرار صغیر ممیز در امور غیر مالی و نیز د امور مالی که به اذن ولی انجام می دهد، موثر است. اقرار صغیر در امور مالی دارای اثار مالی باشد. بنابراین هرگاه صغیر به رابطه زوجیت با مهریه ی معین اقرار نماید، اقرار او نسبت به زوجیت موثر اما نسبت به     ، اگر ولی صغیر تائید نکند،بی اثر استوباید محمر   تعیین شود.

قصد و اختیار[11]:

اقرار، اخبار به امریست که دارای اثری حقوقی به زیان اخبارکننده و به نفع غیر است. اخبار عملی ارادی و در نتیجه مستلزم قصد فاعل آن می باشد. بنابراین، لازم است که اقرار کننده قصاد اخبار بر امری داشته باشد که طبعا دارای اثر حقوقی مزبور است. اقرار شخصی که قید نداردنیز اقرار محسوب نمی شود، پس لازم است که مقر قصد ایجاد اثر حقوقی را داشته باشد. اقرار کننده یا مقر باید مختار باشد، بنابراین اقرار مکر موثر نیست. پس اگر اخبار کننده با اعمال اکراه آمیز محبور به آن شده باشد، اخبار مزبور نمی تواند تشکیل دهنده اقرار باشد. اکراه به عمال حاصل می شود که موثر در شخصی یا شهودی بوده و او را نسبت به جان یا مال یا آبروی خود تهدید کند به نحوی که عادتا قابل تحمل نباشد.

در مورد اعمال آکراه آمیز سن و شخصیتو اخلاق و مرد یا زن بودن شخصی باید در نظر گرفته شود. در عین حالبه موجب ماده 206 ق م: اگر کسی در نتیجه اضطرار اقدام به معامله نماید مکره محسوب نشده و معامله اضطراری معتبر خواهد بود.


[1] دکتر شمس- آئین دادرسی مدنی- ص 290-291، ادله اثبات دعوی- دکتر سید جلال الدین مدنی ص 61 و 62

[2] . دکتر شمس- آئین دادرسی مدنی- ص 290-291، ادله اثبات دعوی- دکتر سید جلال الدین مدنی ص 61 و 62

[3] دکتر شمس- آئین دادرسی مدنی- ص 290-291، ادله اثبات دعوی- دکتر سید جلال الدین مدنی ص 61 و 62

[4] آئین دادرسی مدنی- دکتر شمس- جلد 3- ص 293 و ادله اثبات دعوی دکتر جلال الدین مدنی ص 63 و 64

[5] آئین دادرسی مدنی- دکتر شمس- جلد 3- ص 293 و ادله اثبات دعوی دکتر جلال الدین مدنی ص 63 و 64

[6] آئین دادرسی مدنی- دکتر شمس- جلد 3- ص 293 و ادله اثبات دعوی دکتر جلال الدین مدنی ص 63 و 64

[7]  آئین دادرسی مدنی- دکتر شمس- جلد 3- ص 293 و ادله اثبات دعوی دکتر جلال الدین مدنی ص 63 و 64

[8]  آئین دادرسی مدنی- دکتر شمس- جلد 3- ص 293 و ادله اثبات دعوی دکتر جلال الدین مدنی ص 63 و 64

[9]  آئین دادرسی مدنی- دکتر شمس- جلد 3- ص 293 و ادله اثبات دعوی دکتر جلال الدین مدنی ص 63 و 64

[10] آئین دادرسی مدنی- دکتر شمس- جلد 3- ص 295

[11]  آئین دادرسی مدنی- دکتر شمس- جلد 3- ص 295

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

برچسب ها : اقرار در امور حقوقی , اقرار , امور حقوقی , اقرار در امور حقوقی , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

تقریباً ۷۵۱٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۵۶ ثانیه)
اگر امکان دارد آن را به فارسی رایانامه کنید
تفاوت اقرار در امور مدنی و کیفری - موسسه حقوقی و داوری ...
www.markazdavari.com/fa/news/2798
۵ مرداد ۱۳۹۴ - تفاوت: در دعاوی مدنی مفاد اقرار بر دادرس تحمیل میشه نمیتونه به سایر دلایل بپردازه و دادرسی و تحقیق رو ادامه بده طبق ماده 1275 ق.م و ماده 202 ق.
بررسی فقهی و حقوقی انکار بعد از اقرار در امور مدنی - فقه و ...
law.tabrizu.ac.ir/article_2070_319.html
توسط رستمی چلکاسری - ‏2011
مقدمه. اقرار در امور حقوقی در رأس دلایل دیگر قرار دارد به طوری که در برخی از نظامهای حقوقی اقرار را به عنوان ملکة ادله و یا شاه دلیل نیز گفتهاند. چنانچه اقرار بر امر حقوقی ...
تاثیر اقرار در دعاوی مدنی
www.mirkazemilawyer.ir/articles/123130/تاثیر-اقرار-در-دعاوی-مدنی/
۱۱ آبان ۱۳۹۴ - معنای اقرار. اِقرار از ریشه اِخبار به معنای خبر دادن و اعلام کردن است اما در امور حقوقی معنا و مفهوم خاصی دارد. بر اساس تعریف قانونی «اقرار عبارت از ...
اقرار در موارد کیفری و حقوقی - تبیان
article.tebyan.net/225030/اقرار-در-موارد-کیفری-و-حقوقی
نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که اقرار می تواند در امور مدنی (یا حقوقی) باشد یا در امور کیفری (یا جزایی). مورد اول مربوط است به تعهدات و معاملات و قراردادها و مانند ...
صدای وکلا - اعتبار اقرار در امور کیفری
sedayevokala.blogfa.com/post-42.aspx
نکته بسيار مهم و قابل توجه اين است که اقرار مي تواند در امور مدني (يا حقوقي) باشد يا در امور کيفري (يا جزايي). مورد اول مربوط است به تعهدات و معاملات و قراردادها و مانند ...
اقرار یعنی چه؟ - خبرآنلاین
www.khabaronline.ir/detail/590861/weblog/keshavarz
۲۶ مهر ۱۳۹۵ - نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که اقرار می تواند در امور مدنی (یا حقوقی) باشد یا در امور کیفری (یا جزایی). مورد اول مربوط است به تعهدات و معاملات ...
مقاله طریقیت و موضوعیت اقرار در امور کیفری و حقوقی - ...
www.civilica.com/Paper-MEAHBTM01-MEAHBTM01_519=طریقیت-و-موضوعیت-ا...
مقاله طریقیت و موضوعیت اقرار در امور کیفری و حقوقی, در کنفرانس جهانی مدیریت، اقتصاد حسابداری و علوم انسانی در آغاز هزاره سوم (World Conference on ...
اقرار در امور مدني (حقوقي) – روزنامه دنیای حقوق
www.donya-e-hoghough.com/اقرار-در-امور-مدني-حقوقي/
۹ آبان ۱۳۹۵ - نکته بسیار مهم و قابل‌توجه این است که اقرار می‌تواند در امور مدنی (حقوقی) باشد یا در امور کیفری (جزایی). مورد اول مربوط است به تعهدات و معاملات و ...
نقش اقرار در امور کیفری و مدنی
babafars.ir › صفحه اصلی › دانستنیهای حقوق › دانستنیهای حقوقی و مدنی
۱۸ شهریور ۱۳۹۳ - نقش اقرار در امور کیفری و مدنی يكي از مهمترين دلايل اثبات دعوا (چه در امور مدني و چه در امور كيفري) «اقرار» است. تفاوت اقرار با ساير ادلّه اثبات دعوا ...
تفاوت اقرار در امور مدنی وکیفری تعریف اقرارشرایط مقر و ...
karimifarshad.persianblog.ir/post/18/
۲۷ فروردین ۱۳۹۰ - [3] و نیز بر خلاف غیر قابل تجزیه بودن اقرار در امور مدنی ، اقرار در امور کیفری قابل تجزیه است زیرا قاضی در امور کیفری در اجرای احترام به اصل ...
کلاس حقوق102 - تفاوت اقرار در امور کیفری با امور مدنی
hoghogh102.blogfa.com/post/39
کلاس حقوق102 - تفاوت اقرار در امور کیفری با امور مدنی - این وبلاگ برای تبادل دروس حقوق میان دانشجویان کلاس 102 می باشد. - کلاس حقوق102.
تفاوت اقرار و انکار در موارد کیفری و حقوقی - مجید پشنگ پور ...
majidpashangpour.blogfa.com/post/73
به موجب ماده 1277 قانون مدنی در امور مدنی اصولاً انکار بعد از اقرار مسموع نیست، مگر اینکه مقر ادعا کند که اقرار او فاسد یا مبنی بر اشتباه یا غلط بوده که در این صورت ...
عدم اعتبار اقرارِ مبتني بر اكراه و اجبار
www.ettelaat.com/etiran/?p=126921
۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - یکی از مهمترین دلایل اثبات دعوا چه در امور مدنی و چه در امور کیفری «اقرار» است. تفاوت اقرار با سایر ادلّة اثبات دعوا در این است که به‌طور معمول اقرار ...
اعتبار اقرار در امور کیفری - گلرخ افقهي
www.gafghahi.com/articles/288/اعتبار-اقرار-در-امور-کیفری/
نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که اقرار می تواند در امور مدنی (یا حقوقی) باشد یا در امور کیفری (یا جزایی). مورد اول مربوط است به تعهدات و معاملات و قراردادها و مانند ...
بررسي فقهي و حقوقي انکار بعد از اقرار در امور مدني
fa.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx?id=147912
توسط رستمي چلكاسري عباداله
از آنجا که اقرار در امور مدني در راس ادله ديگر قرار دارد و تحت شرايطي قاطع دعوي دانسته شده است، بنابراين مقنن، انکار بعد از اقرار در امور مزبور را قابل استماع ندانسته ...
جایگاه اقرار در پهنه مسایل حقوقی و کیفری - YJC
www.yjc.ir/fa/news/5006141/جایگاه-اقرار-در-پهنه-مسایل-حقوقی-و-کیفری
۱۸ مهر ۱۳۹۳ - نکته قابل توجه این است که اقرار می‌تواند در امور حقوقی یا در امور کیفری باشد. اقرار در امور حقوقی مربوط به تعهدات، معاملات، قرارداد‌ها و مواردی از این ...
تفاوت اقرار در امور حقوقی و امور کیفری؛ law firm - دفتر ...
www.dadgaran.net/...حقوقی/.../161-تفاوت-اقرار-در-امور-حقوقی-و-امور-کیفری؛-law-...
اگر فردی در یك دعوای حقوقی به ضرر خود و به نفع دیگری از وجود حقی خبر بدهد، دادگاه دیگر نیازی به بررسی سایر دلایل و اسناد ندارد و با استناد به همان اقرار فرد ...
قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی وانقلاب - Ghanoonbaz
www.ghanoonbaz.com/anavin/Madani/Aeindadresi.../aeinedadresi_madani1.htm
قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب ۲۱/۱/۱۳۷۹ .... تبصره - ۲ سوگند ، شهادت ، اقرار ، لعان و ایلاء قابل توكیل نمی باشند . ماده ۳۶ وكیل در دادرسی ...
وبلاگ حقوقی عدالت - * اعتبار اقرار در امور كيفري
hamed-hogog.blogfa.com/post-30.aspx
قضيه «اقرار» و آثار آن موضوع روز است. پرسش هايي مانند «اقرار» چيست و افراد چه چيزي بايد بگويند تا بگوييم «اقرار كرده اند»؟ و اين سخنان را چگونه و كجا بايد ...
پرتال جامع علوم انسانی - بررسی فقهی و حقوقی انکار بعد از ...
www.ensani.ir/fa/content/354382/default.aspx
چکیده: از آنجا که اقرار در امور مدنی در رأس ادله دیگر قرار دارد و تحت شرایطی قاطع دعوی دانسته شده است، بنابراین مقنن، انکار بعد از اقرار در امور مزبور را قابل استماع ...
مقاله فارسی . دانلود مقاله اقرار در امور حقوقی
7maghale.sellfile.ir/prod-453831-دانلود+مقاله+اقرار+در+امور+حقوقی.html
دانلود مقاله اقرار در امور حقوقی. از لحاظ لغوی، اقرار مصدر و از واژه قرار گرفته شده و در فرهنگهای مختلف معانی متعددی برای آن شناخته اند، از جمله اعتراق به حق، کسی را در ...
بررسی ادله اثبات در امور کیفری – گروه وکلای یاسا
https://www.yasa.co/اخبار-حقوقی/بررسی-ادله-اثبات-در-امور-کیفری
۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ... ادله قانونی داشته باشند تا با بکار بردن آنها از حقوق بحق خود دفاع کنند و ... در قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 در بخش پنجم ادله اثبات در امور ... اقرار یکی از مهمترین دلایل قانونی بوده و در ادله اثبات در زمره سلطان دلایل احصا شده است.
- تاثیر اقرار در دعاوی مدنی
www.hemayatonline.ir/TextVersionDetail/9294
۱۰ آبان ۱۳۹۴ - اِقرار از ريشه اِخبار به معناي خبر دادن و اعلام كردن است اما در امور حقوقي معنا و مفهوم خاصي دارد. بر اساس تعريف قانوني «اقرار عبارت از اخبار به حقی ...
انکار بعد از اقرار در حدود | سایت پژوهه پژوهشکده باقرالعلوم
pajoohe.ir/انکار-بعد-از-اقرار-در-حدود__a-35422.aspx
۲۴ آبان ۱۳۹۳ - به موجب ماده 1277 قانون مدنی در امور مدنی اصولاً انکار بعد از اقرار مسموع نیست، مگر اینکه مقر ادعا کند که اقرار او فاسد یا مبنی بر اشتباه یا غلط بوده ...
بررسی اقرار در حقوق کیفری و مدنی - خبرگزاری میزان
www.mizanonline.ir/fa/news/152887/بررسی-اقرار-در-حقوق-کیفری-و-مدنی
۷ فروردین ۱۳۹۵ - اقرار در امور کیفری برای قاضی ایجاد راه و طریق می‌‌کند، از طرفی اقرار نزد بازپرس ... به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به استناد ...
اقرارواثاررجوع از ان در دعاوی حقوقی و کیفری از دیدگاه فقه امامیه
ganj.irandoc.ac.ir/articles/536397
چکیده اقرار هم در امور حقوقی و هم در امور کیفری از اهمیت خاصی برخوردار است . به ندرت می توان در احکام کیفری صادره ، حکمی را که مستند به اقرار متهم نباشد یافت .
اقرار - سایت حقوقی محمد حسنی
https://hassani.org/component/tags/tag/653-اقرار
اقرار فردي كه به واسطه «سفه» ممنوع از تصرف در اموال و حقوق مالي خويش است، فقط نسبت به امور مالي معتبر نخواهد بود. بر اساس ماده ‌1263 قانون مدني، «اقرار سفيه در امور ...
پروژه حقوق اقرار در امور حقوقی. doc – jnmrazavi.ir
https://jnmrazavi.ir/50-پروژه-حقوق-اقرار-در-امور-حقوقی-doc/
پروژه حقوق اقرار در امور حقوقی. doc. نوع فایل: word. قابل ویرایش 16 صفحه. مقدمه: الف: تعریف اقرار. از لحاظ لغوی، اقرار مصدر و از واژه قرار گرفته شده و در فرهنگهای ...
[PDF]ﺪﯿ اﻗﺮار ﻣﻘ يﺮ ﯾﭘﺬ ﻪﯾ ﺗﺠﺰ ﮐﯿﻔﺮي و ﻣﺪﻧﯽ اﻣﻮر در
hoquq.iict.ac.ir/article_18253_82e546366447e202ebf49501af19bb6e.pdf
اﻗﺮار ﻣﺮﮐﺐ. ،. اﻗﺮار ﺑـﻪ. دو. ﺟﺰء. ﻣﺨﺘﻠﻒ. اﻻﺛﺮ. ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ. ﮐﻪ ﺑﺎ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ. ارﺗﺒﺎط ﺗﺎﻣﯽ. دارﻧﺪ. (ﻣﺎد ه. 1283 .ق .).م. در ﺑﺮﺧﯽ ﻧﻈﺎم. ﻫﺎي. ﺣﻘﻮﻗﯽ. ،. ﯾﮑﯽ از اﺣﮑﺎم و آ. ﺛﺎر اﻗﺮار ﻣﻘﯿﺪ. در اﻣﻮر ﻣﺪﻧﯽ. ،. ﻏﯿﺮ. ﻗﺎﺑـﻞ. ﺗﺠﺰﯾﻪ.
تحلیل ماده 236 ق. م. ا. - نگاهی نو
negahinoo.persianblog.ir/post/9
۱۸ مهر ۱۳۸۸ - اقرار هم در امور حقوقی و هم در امور کیفری از اهمیت خاصی برخوردار است. اقرار نشانه غلبه غرائز نیک آدمی بر خوی خود پرستی و نفع پرستی است .
تفاوت اقرار در دعاوی حقوقی و کیفری در چیست؟ - وکالت امور ...
dadyaran.com/تفاوت-اقرار-دعاوی-حقوقی-کیفری/
۵ اسفند ۱۳۹۵ - اقرار در مسائل حقوقی کافی است، مانند این‌که شما بگویید بدهی به کسی دارید. قاضی نیازی ندارد که برای اثبات این اقرار، مستندات دیگری را بجوید.
اق‍رار م‍ک‍ت‍وب‌ در ام‍ور ح‍ق‍وق‍ی‌ - صفحه نخست
opac.nlai.ir/opac-prod/bibliographic/833093
دسترسي به فايل تمام متن, : http://dl.nlai.ir/UI/c69e0d21-f8be-4254-84c0-fe89ee43e779/Catalogue.aspxبرای دستیابی به فایل تمام متن منبع، به "تالار منابع ...
وبلاگ حقوقی عدالت (بابک محمدی) - اقرارشرایط مقر و اقرار
edalatlaw.blogfa.com/post-195.aspx
ارزيابي حقوقي اقرار و شهادت در دادگاه هاي اخير اعتبار اقرار در امور كيفري اثر اقرار در امور مدني (حقوقي) و مسائل كيفري منابع : سایتهای حقوقی تعریف اقرارشرایط مقر و ...
پروژه حقوق اقرار در امور حقوقی. doc فایل رایگان
free-file.ir › علوم انسانی
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - نوع فایل: word قابل ویرایش ۱۶ صفحه مقدمه: الف: تعریف اقرار از لحاظ لغوی، اقرار مصدر و از واژه قرار گرفته شده و در فرهنگهای مختلف معانی متعددی ...
نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه
rooznamehrasmi.ir/laws/ShowLaw.aspx?Code=2249
۱۴ آبان ۱۳۹۳ - آیا با اقرار رئیس اداره خوانده رأی صادره قطعی است ویا اینکه چون اقرار به ... در امور مدنی مصوب ۱۳۷۹ که اقرار وکیل علیه موکل خود را در امور قاطع دعوی ...
ادله اثبات دعوی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/ادله_اثبات_دعوی
بنا به تعریف قانون مدنی ماده ۱۲۸۴، "نوشته‌ای است که در مقام دعوی و دفاع قابل ... سوگند یا قسم اقرار و اعترافی را گویند که شخص از روی شرف و ناموس خود می‌کند و خدا یا ...
وکالت آن لاین - جایگاه اقرار در پهنه مسایل حقوقی و کیفری
www.vekalatonline.ir/articles/86522/جایگاه-اقرار-در-پهنه-مسایل-حقوقی-و-کیفری/
۲۳ مهر ۱۳۹۳ - نکته مهم و قابل توجه این است که اقرار می‌تواند در امور حقوقی یا در امور کیفری باشد. اقرار در امور حقوقی مربوط به تعهدات، معاملات، قرارداد‌ها و مواردی از ...
اقرار چه شرایطی دارد؟ | اکرم فرخ، وکیل و مشاوره حقوقی
www.farokh.ir/خدمات-حقوقی/کیفری/جرایم-و-مجازات/اقرار-چه-شرایطی-دارد؟
كسی كه اقرار بر حق غیر و بر ضرر خود می‌نماید، «مقر» نامیده می‌شود و كسی كه اقرار به ... در اموال و حقوق مالی خود می‌باشد؛ اقرار او فقط نسبت به امور مالی معتبر نخواهد بود.
تخصصی حقوق و فقه - اعتبار اقرار در امور كيفري
hoghough85.blogfa.com/post-2098.aspx
تخصصی حقوق و فقه - اعتبار اقرار در امور كيفري - جهت دسترسی سریعتر به مطلب مورد نظر از موتور جستجوی پایین وبلاگ استفاده کنید.
اقرار در موارد کیفری و حقوقی – فرناز فرزام پور وکیل پایه ...
farzampoor.ir › قوانین کیفری › آیین دادرسی کیفری
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که اقرار می تواند در امور مدنی (یا حقوقی) باشد یا در امور کیفری (یا جزایی). مورد اول مربوط است به تعهدات و معاملات ...
نقدی بر اعتبار اقرار در امور کیفری - روزنامه شرق
www.sharghdaily.ir/News/53062/نقدی-بر-اعتبار-اقرار-در-امور-کیفری
۲۵ دی ۱۳۹۳ - ماده ١٧١ قانون مجازات اسلامی جدید مقرر می‌دارد: «هرگاه متهم اقرار به ارتکاب جرم ... بر «اصل قاطع‌بودن اقرار در دعوی حقوقی» در حقوق جزا و دادرسی کیفری ...
رابطه علم دادرس با دلایل قانونی اثبات دعاوی مدنی - تحقیقات ...
alr.iauctb.ac.ir/article_516849.html
قبل از تدوین قانون مجازات اسلامی‌سال 92 و هم چنین لایحه‌ی‌ قانون آیین دادرسی کیفری جدید اقرار در امور کیفری و امور مدنی از لحاظ اعتبار و حجیت وضعیت یکسانی نداشت ...
تحقیق رایگان رشته حقوق با عنوان اقرار در امور حقوقی - ...
https://bougoal.ir › پایان نامه › حقوق
۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - موضوع تحقیق: اقرار در امور حقوقی. اول دفتر به نام ایزد دادنا. قادر متعال حی توانا. به نام خدا. الف: تعریف اقرار[۱]:. از لحاظ لغوی، اقرار مصدر و از واژه قرار ...
تحقیق در مورد اقرار در امور حقوقی 16 ص - رایان فایل
rayanfile.gigfa.com › علوم انسانی
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 16   موضوع تحقیق: اقرار در امور حقوقی اول دفتر به نام ایزد ...
تحقیق در مورد اقرار در امور حقوقی 16 ص (حقوق و علوم سیاسی) ...
downloadfile.gigfa.com/2017/05/31/تحقیق-در-مورد-اقرار-در-امور-حقوقی-16-ص-حقو/
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 16 موضوع تحقیق: اقرار در امور حقوقی اول دفتر به نام ...
آدینه بوک: اقرار مکتوب در امور حقوقی ~عصمت حیدری، غلامعلی ...
https://www.adinehbook.com/gp/product/6005341942
اقرار مکتوب در امور حقوقی ~عصمت حیدری، غلامعلی سیفی (مقدمه) - 978-600-5341-94-2 - بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب در ایران - خرید و ارسال کتاب.
وبلاگ حقوقی عدالت گستر صادقین - اقرار در امور مدنی و ...
hoghoogh46.mihanblog.com/post/81
۲۲ آبان ۱۳۹۲ - اقرار در امور مدنی و کیفری قسمت اول. مقدمه. اقرار مصدرفعل اقراست اقرار درلغت به معنی با گفتار خود ثابت كردن كاری یا امری ، اعتراف كردن و سخن را ...
تعالی حقوق - اقرار
rajaei-law.blogfa.com/post-3.aspx
اقرار1. يكي از ادله اثبات دعوي كه در قانون مدني وقانون ائين دادرسي مدني به آن به تصريح ودر صدر ادله اثبات دعوي قرار گرفته است «اقرار»است.اقرار در امور حقوقي از ...
حقوق: نقدي بر اقرار در امور کيفري با توجه به قانون مجازات ...
www.aria-law.com/Data-View.aspx?lang=fa&id=8342
۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ماده 171 قانون مجازات اسلامي جديد مقرر مي دارد: «هرگاه متهم اقرار به ارتکاب جرم کند، اقرار وي معتبر است و نوبت به ادله ديگر نمي رسد مگر اينکه با ...
مقاله کامل در مورد اقرار در امور حقوقی - اسپیناد
espinad.xyz/post/66826
پست 'مقاله کامل در مورد اقرار در امور حقوقی' از بلاگ 'ایران' با ذکر منبع و سایت اصلی آن بازنشر شده است لذا مسئولیت کلیه مطالب مندرج در آن بر عهده نگارنده آن میباشد.
جستجوهای مربوط به اقرار در امور حقوقی

معنی انکار پس از اقرار

انواع اقرار

انکار بعد از اقرار در امور کیفری

اعتبار اقرار در دادسرا

اقرار عندالحاکم

اقرار در فقه

انکار بعد از اقرار مسموع نیست

ماده 1277 قانون مدنی
    1   
2
   
3
   
4
   
5
   
6
   
7
   
8
   
9
   
10
   
صفحهٔ بعدی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد