X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدپروژه های نایاب - دانلود اضطرار در حقوق‏ مسؤولیت ‏مدنی

پروژه های نایاب - دانلود اضطرار در حقوق‏ مسؤولیت ‏مدنی

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 142
» بازديد ديروز : 2
» افراد آنلاين : 2
» بازديد ماه : 141
» بازديد سال : 853
» بازديد کل : 6804
» اعضا : 0
» مطالب : 3080

دانلود اضطرار در حقوق‏ مسؤولیت ‏مدنی


تاریخ انتشار پست : 1396/3/19 بازدید : 5

اضطرار در حقوق‏ مسؤولیت ‏مدنی

اضطرار در حقوق‏ مسؤولیت ‏مدنیدسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 27 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 27

مقالة حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است بدون تردید اضطرار وصف تقصیر را از فعل زیانبار زدوده اقدامی را كه در وضعیت عادی، نامشروع و حرام است،

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

اضطرار در حقوق‏ مسؤولیت ‏مدنی

چكیده

مقالة حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است. بدون تردید اضطرار, وصف تقصیر را از فعل زیانبار زدوده, اقدامی را كه در وضعیت عادی، نامشروع و حرام است، مشروع و مباح می‏سازد. ولی آیا می‏تواند مضطر را از آثار و پیامدهای آن معاف سازد؟ در این باره نظامهای حقوقی یكسان نمی‏اندیشند.

در یك دیدگاه، اضطرار، رافع مسؤولیت مدنی نیست ومضطر ‏باید خسارات وارد به زیان دیده را جبران كند. هر چند در بعضی از نظامها به قضات اختیار تام داده شده كه با رعایت موازین انصاف در میزان محكومیت خوانده تعدیل نمایند.

بنابر دیدگاه دیگر, چون در موارد اضطرار، اقدام وارد كنندة زیان برای دفع ضرر بزرگ­تر از خود یا دیگری است, اضطرار سبب معافیت شخص از مسؤولیت مدنی است.

قطع نظر از مبحث بالا كه در جای خود حایز اهمیت است، اضطرار می‏تواند در برخی موارد, تعهدات دیگری برای بعضی اشخاص ایجاد كند. تعهداتی كه نمی‏توان آنها را در چارچوب مسؤولیت مدنی مورد مطالعه قرار داد, بلكه باید برای توجیه آنها از دیگر مبانی ایجاد تعهد كمك گرفت. نگارنده تلاش دارد تا ضمن بررسی این موضوع, در حد امكان, ابهاماتی را كه در این زمینه وجود دارد بر طرف نماید.

واژگان كلیدی: اضطرار، اكراه، مسؤولیت مدنی، استفادة بدون جهت، ادارة مال غیر.

مقدمه

مقصود از طرح این بحث, بررسی جایگاه و نقش اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی و تأثیراتی است كه به لحاظ تنوع مصادیق در روابط میان اشخاص مختلف می‏گذارد.

معمولاً نخستین بحثی كه دربارة اضطرار مطرح می‏شود, این است كه آیا اساساً اضطرار می‏تواند دارای ماهیتی مستقل و جدا از اكراه داشته باشد یا خیر؟

نوع پاسخی كه به سؤال بالا داده می‏شود, از جنبة عملی در رابطة میان عامل ورود زیان وخسارت دیده نقشی تعیین كننده را ایفا خواهد كرد.

مطابق با دیدگاهی كه به یگانگی مفهوم اضطرار و اكراه معتقد است، اضطرار یكی از حالات مختلف اكراه است. در نتیجة همان شرایطی كه برای تحقق اكراه اعتبار دارد, در مورد اضطرار نیز ضروری است و اضطرار دارای نتایج وآثار حقوقی مشابه با اكراه خواهد بود (قلعه چی، 1421: ج‏2، ص‏1281).

بنابر دیدگاه دیگر كه به وجود مرزبندی دقیق و مشخصی بین این دو اعتقاد دارد، نقش اضطرار و چگونگی تأثیر آن در مسؤولیت مدنی, نیازمند به تأمل بیشتری است (كامل، 1420: صص‏287 - 286؛ شهیدی، 1377: ج‏1، صص 193 – 192).

بحث دربارة اضطرار صرفاً به رابطة میان عامل ورود زیان و خسارت­دیده ختم نمی‏شود؛ زیرا گاه اتفاق می‏افتد كه اضطرار به دلیل ویژگی خاصی كه بعضی مصادیق آن دارد, روابطی دیگر با الزامات و تعهداتی متفاوت با مسؤولیت مدنی را نیز به وجود می‏آورد.

بر این اساس, در مقالة حاضر كه با عنوان اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی تدوین یافته است، موضوعات زیر مورد بررسی وتحلیل قرار گرفته است:

مفهوم اضطرار, حد و مرز اضطرار, تأثیر اضطرار در مسؤولیت مدنی و مصادیق اضطرار.

1_ مفهوم اضطرار

اضطرار در لغت عرب، مصدر باب افتعال از ریشة «ضَرّ، یضُرّ، ضَرّاً» به معنی محتاج بودن، درمانده و ناچار بودن و مجبور شدن آمده است‏. (ابن منظور، 1408: ج‏8، ص‏45؛ المقری الفیومی، 1347: ج‏2، ص‏7)

دربارة مفهوم اضطرار, صاحب­نظران اختلاف­نظر دارند. اغلب استادان فرانسوی در نوشته‏های خود, اضطرار را یكی از حالات مختلف اكراه دانسته و تحت عنوان اكراه ناشی از مقتضیات خارجی (Violence resultant des Circumstances Exterieurese) و یا اكراه ناشی از حوادث (Violence Resultant des Evenements) مورد بررسی قرار داده‏اند. (غفوریان: 1360، ص‏129).

در میان مؤلفان حقوق داخلی نیز برخی به این اتحاد و یگانگی تمایل دارند. دكتر كاتوزیان در این­باره می‏نویسد:

«چه تفاوت می‏كند كه تحمیل بر اراده، نتیجة تهدید انسانی دیگر باشد یا اوضاع و احوال آن را به وجود آورد» (كاتوزیان، 1364: ج‏1، ص‏517)

در یك دیدگاه مخالف، در فقه اسلامی و حقوق ایران, اضطرار و اكراه به لحاظ ماهیت و آثار حقوقی متفاوت­اند بنابراین ارائة ملاكی دقیق كه این دو را از یكدیگر متمایز سازد, ضروری است.

در حقوق ایران، قانون­گذار تعریفی از اضطرار به دست نداده است. مؤلفان حقوقی نیز در این­باره وحدت نظر ندارند (امامی، 1366: ص 194؛ شهیدی: ص‏193: كاتوزیان، 1369: ص‏178).

در بعضی تعریفهای ارائه شده از اضطرار, بر این امر تأكید شده است كه در موارد اضطرار، تهدید از خارج به وسیلة شخص وجود نداشته و این اوضاع و احوال است كه شخص را وادار می‏كند به­رغم میل باطنی خود, عملی را انجام دهد. (امامی: ج‏1، ص 194؛ جعفری لنگرودی، 1357: ج‏1، ص‏81)

در میان فقیهان نیز برخی به نكتة فوق اشاره كرده‏اند. به عنوان مثال, مرحوم شیخ انصاری در بیان تفاوت میان اكراه واضطرار چنین می‏نویسد:

«تفاوت بین اكراه و اضطرار در حدیث رفع, این است كه اضطرار از عمل كسی ناشی نمی‏شود؛ بلكه معلول عواملی از قبیل گرسنگی، تشنگی، بیماری و... است» (انصاری،: 1410: ج‏8، ص‏81).

ولی به­نظر می‏رسد كه صرف وقوع تهدید از خارج به وسیلة شخص یا اشخاص را نمی‏توان در تحقق اكراه كافی دانست؛ بلكه علاوه بر آن, ‏باید مستقیم یا غیرمستقیم بودن تهدید نسبت به انجام عمل را نیز ملاحظه كرد.

بنابر­این در تعریف اكراه و اضطرار می‏توان گفت: «اكراه فشار و تهدیدی است كه شخص آن را به منظور وادار كردن دیگری به انجام عملی به او وارد می‏سازد و اضطرار فشار وتهدیدی است كه دارای چنین وضعیتی نباشد».

بنابر تعریف بالا، اضطرار ممكن است از وضعیت اقتصادی، اجتماعی، جسمی، عواطف و احساسات شخص مضطر و یا حوادث طبیعی و غیرمترقبه ناشی شود. همان طور كه این امكان وجود دارد كه وضعیت اضطراری در نتیجة فشار و تهدیدی به وجود آید كه به وسیلة شخص به دیگری وارد می‏گردد؛ ولی این تهدید به طور مستقیم بر انجام عمل اضطراری نیست؛ ولی او برای احتراز از اثر تهدید، ناچار از انجام آن عمل می‏شود (شهیدی: صص193 و 244).

در میان فقیهان امامیه, مرحوم سید محمد كاظم یزدی به این نكته تصریح نموده و در این­باره می‏نویسد:

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : اضطرار در حقوق‏ مسؤولیت ‏مدنی , اضطرار , حقوق‏ مسؤولیت ‏مدنی , اضطرار در حقوق‏ مسؤولیت ‏مدنی , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقیق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقیق

تقریباً ۵۵٬۹۰۰ نتیجه (۰٫۵۹ ثانیه)
اگر امکان دارد آن را به فارسی رایانامه کنید
اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی
www.hawzah.net/fa/Article/View/80113
مقالة حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است. بدون تردید اضطرار, وصف تقصیر را از فعل زیانبار زدوده, اقدامی را که در وضعیت عادی، ...
اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی (1) - راسخون
rasekhoon.net › مقالات › حکومت دینی › حقوق و قضا › سایر مقالات حقوق
۴ مهر ۱۳۸۸ - مقالة حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است. ... در یك دیدگاه، اضطرار، رافع مسؤولیت مدنی نیست ومضطر ‌باید خسارات ...
اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی (2) - راسخون
rasekhoon.net › مقالات › حکومت دینی › حقوق و قضا › سایر مقالات حقوق
4- مصادیق اضطرار. بر خلاف عقیدة بعضی مؤلفان (قاسم زاده، 1378: ص‌220) كه در تعریف اضطرار فقط اضرار به غیر را مدّنظر قرار داده‌اند, گاه ممكن است مضطر، خود متحمل ...
اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی نسخه متنی - کتابخانه ...
https://library.tebyan.net/f/Viewer/Switcher/66992/0
اضطرار در حقوق مسؤوليت مدني محمد باقر پارساپور[1] چكيده مقالة حاضر به بررسي اضطرار و جايگاه آن در حقوق مسؤوليت مدني پرداخته است. بدون ترديد اضطرار, وصف ...
نسخه چاپی - مفهوم و آثار اضطرار در حقوق مدنی - vasael.ir | ...
vasael.ir/fa/print/3710/مفهوم-و-آثار-اضطرار-در-حقوق-مدنی/
۲۶ آبان ۱۳۹۵ - در حقوق مدنی اضطرار وضعیتی است که شخص را ناچار به انجام معامله و یا انشا ... امری می نماید که ممکن است برای وی ایجاد ضمان و مسئولیت مدنی نماید.
اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی - وبلاگ حقوقی محمد حسنی
mohassani.persianblog.ir/tag/اضطرار_در_حقوق_مسؤولیت_مدنی
مقالة حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است. بدون تردید اضطرار, وصف تقصیر را از فعل زیانبار زدوده, اقدامی را که در وضعیت عادی، ...
نقش اضطرار در مسئوليت مدني - سایت دره صوف
www.dara-i-suf.com/articles1/legal/1349-civil.../8790-1390-02-31-16-40-57.html
نقش اضطرار در مسئوليت مدني. زیر مجموعه: حقوق مدني: تاریخ ایجاد در شنبه, 31 ارديبهشت 1390 16:40: بازدید: 886. مقدمه قانون مدني حالت اضطرار را تعريف نكرده و فقط ...
نقش اضطرار در مسئولیت مدنی - آفتاب
www.aftabir.com › مقالات › اجتماعی › حقوقی
۶ شهریور ۱۳۸۴ - تعاریفی كه بعضی استادان حقوق بشرح زیر از اضطرار ارائه داده اند نیز به .... و بالاخره اثر حقوقی اضطرار چیست و تا چه حد در میزان مسوولیت مدنی قرار ...
نقش اضطرار در مسئولیت مدنی - ویستا
vista.ir/article/206823/نقش-اضطرار-در-مسئولیت-مدنی
۶ شهریور ۱۳۸۴ - و بالاخره اثر حقوقی اضطرار چیست و تا چه حد در میزان مسوولیت مدنی قرار دادی مضطر تاثیر می گذارد پاسخ به سوالات مطروحه فوق موضوع گفتار نخست ...
مسئولیت مدنی - سایت حقوقی محمد حسنی
https://hassani.org/component/tags/tag/351-مسئولیت-مدنی
مقالة حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسئولیة مدنی پرداخته است. بدون تردید اضطرار، وصف تقصیر را از فعل زیانبار زدوده، اقدامی را که در وضعیت عادی، ...
نقش اضطرار در مسئولیت مدنی
vakilbashiri.com/print.php?ToDo=ShowArticles&AID=13226
قانون مدنی حالت اضطرار را تعریف نکرده و فقط در ماده ۲۰۶ ضمن اعلام اعتبار معامله .... و بالاخره اثر حقوقی اضطرار چیست و تا چه حد در میزان مسوولیت مدنی قرار دادی مضطر ...
نقش اضطرار در مسئوليت مدني - Ghavanin.com : Iran Law ...
ghavanin.ir/PaperDetail.asp?id=255
قانون مدني حالت اضطرار را تعريف نكرده و فقط در ماده 206 ضمن اعلام اعتبار معامله .... و بالاخره اثر حقوقي اضطرار چيست و تا چه حد در ميزان مسووليت مدني قرار دادي مضطر ...
تاثیر اضطرار در مسئولیت دینی - مجله دانشکده حقوق و علوم ...
https://jflps.ut.ac.ir/article_11167_1119.html
توسط جهرمی - ‏2003
این مقاله بر آن است تا نقش عامل اضطرار را در معافیت یا تخقیف مسئولیت مدنی یعنی مسئولیت ناشی از ایراد خسابت به دیگران مورد بررسی قرار دهد بر خلاف مسئولیت ...
نقش اضطرار در مسئولیت مدنی - جهان حقوقی
www.law-world.ir/...مسئولیت-مدنی/149656-نقش-اضطرار-در-مسئولیت-مدنی.html
۳ بهمن ۱۳۸۹ - قانون مدنی حالت اضطرار را تعریف نکرده و فقط در ماده 206 ضمن اعلام .... و بالاخره اثر حقوقی اضطرار چیست و تا چه حد در میزان مسوولیت مدنی قرار دادی ...
پرتال جامع علوم انسانی - اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی
www.ensani.ir/fa/content/262917/default.aspx
اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی. محمدباقر پارساپور. فایل تمام متن: 20120426174948-5192-219.docx (نوع: MS Word حجم: 39KB). منابع (نشریه):. نامه مفید بهمن و اسفند ...
دانلود بررسي ماهيت و آثار اکراه و اضطرار در مسئوليت مدني و ...
shop.iporoje.ir › حقوق
دانلود بررسي ماهيت و آثار اکراه و اضطرار در مسئوليت مدني و جبران خسارت - هدف از پژوهش حاضر, ... گفتار سوم: انواع مسئولیت- مسئولیت حقوقی و مسئولیت وجدانی.
اضطرار
ganj.irandoc.ac.ir/dashboard?q=اضطرار&topic_2=11804
بررسی منابع و مبانی اضطرار در حقوق کیفری ایران ... تاثیر اضطرار در مسئولیت کیفری ... بررسی فقهی و حقوقی مسئولیت مدنی و کیفری ناشی از اضطرار ...
ضرورت یا اضطرار در حقوق کیفری (منتشر در پیام آموزش شماره ...
magazine.shme.ir › حقوق جزای عمومی
۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - اضطرار در اکثر نظام‌های حقوقی دنیا از زمره عوامل موجهه‌ی جرم ( علل عینی عدم ..... اما اضطرار با این‌که جزء علل موجهه‌ی جرم است، رافع مسئولیت مدني مضطر ...
[PDF]بررسی مفهوم اضطرار در حقوق ایران - سیویلیکا
https://www.civilica.com/PdfExport-LAWSDEP02_074=بررسی-مفهوم-اضطرار-در-حق...
ﺩﻭﻣﯿﻦ ﮐﻨﻔﺮﺍﻧﺲ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ ﺣﻘﻮﻕ ﻭ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺎﯾﺪﺍﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﺪﻧﯽ (ﺳﺎﻝ:1394). ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺻﻔﺤﺎﺕ ﺍﺻﻞ ﻣﻘﺎﻟﻪ: ۱۵ ﺻﻔﺤﻪ ... ﺍﺿﻄﺮﺍﺭ، ﺿﺮﻭﺭﺗ،ﺎﮐﺮﺍﻩ ﻭ ﺍﺟﺒﺎﺭ ،ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﻣﺪﻧﯽ ،ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﮐﯿﻔﺮﯼ. ﻟﯿﻨﮏ ﺛﺎﺑﺖ ﺛﺒﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺩﺭ ﭘﺎﯾﮕﺎﻩ ﺳﯿﻮﯾﻠﯿﮑﺎ ...
کارتحقیقی نقش اضطرار در مسولیت مدنی - hi4 سامانه ...
hi4.ir/کارتحقیقی-نقش-اضطرار-در-مسولیت-مدنی/
نقش اضطرار در مسولیت مدنی چکیده تحقیق حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است. بدون تردید اضطرار, وصف تقصیر را از فعل ...
کارتحقیقی نقش اضطرار در مسولیت مدنی - چکیده و مشخصات | ...
pnnq.ir/44/37/کارتحقیقی-نقش-اضطرار-مسولیت-مدنی/4337.html/html_description
۳ روز پیش - کارتحقیقی نقش اضطرار در مسولیت مدنی تحقیق حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است. بدون تردید اضطرار, وصف ...
مقاله بررسی اضطرار در حقوق مسئولیت مدنی - 321dl
321dl.webilion.ir/1395/08/22/مقاله-بررسی-اضطرار-در-حقوق‏-مسئولیت-‏/
۲۲ آبان ۱۳۹۵ - مقالة حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است. بدون تردید اضطرار, وصف تقصیر را از فعل زیانبار زدوده, اقدامی را كه در ...
اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی | موسسه حقوقی عدل فردوسی
https://ferdose.ir/posts/tag/اضطرار-در-حقوق-مسؤولیت-مدنی/
اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی. منابع مقاله: فصلنامه نامه مفید، شماره 40، پارساپور، محمد باقر (1)؛ چکیده مقالة حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی ...
نسخه مناسب چاپ - به سايت وكالت خوش آمديد :: صفحه چاپ
www.vekalat.org/print.php?cat=2&newsnum=712880
تعريف حالت ضرورت يا اضطرار، ضرورت يا اضطرار در حقوق جزاي اسلا‌م، ضرورت يا ... مسؤوليت مدني در حالت ضرورت يا اضطرار، تفاوت اضطرار يا ضرورت با دفاع مشروع، ...
اضطرار | سایت پژوهه پژوهشکده باقرالعلوم
pajoohe.ir/اضطرار__a-34357.aspx
۲۴ آبان ۱۳۹۳ - كلمات كليدي : اضطرار، ضرورت، عامل رافع مسئوليت كيفري، اكراه و اجبار، ... در حقوق ایران براساس قاعده فقهی "الضرورات تبیح المحذورات" و آیه شریفه 173 ... مطابق ماده 206 قانون مدنی (اگر کسی درنتیجه اضطرار اقدام به معامله کند مکره ...
اضطرار و دفاع مشروع - حق گستر
www.haghgostar.ir/مقالات/جزا-و-جرم-شناسی/اضطرار-و-دفاع-مشروع.html
عوامل موجهه جرم، حالت اضطرار، دفاع مشروع و معافیت از مسئولیت کیفری و مدنی. مقدمه: ... به طور کلی نظریات حقوق دانان در مورد معافیت شخص مضطر از مجازات از دو بینش و ...
کارتحقیقی نقش اضطرار در مسولیت مدنی | مجیکیت
magicate.ir/410/92/کارتحقیقی-نقش-اضطرار-مسولیت-مدنی/40992.../description
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - کارتحقیقی نقش اضطرار در مسولیت مدنی تحقیق حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است. بدون تردید اضطرار, وصف ...
کارتحقیقی نقش اضطرار در مسولیت مدنی | PMMQ
pmmq.ir/16/74/کارتحقیقی-نقش-اضطرار-مسولیت-مدنی/1574.html
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - تحقیق حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است. بدون تردید اضطرار, وصف تقصیر را از فعل زیانبار زدوده, اقدامی را ...
نقش اضطرار در مسئولیت مدنی - پایگاه مجلات تخصصی نور - ...
www.noormags.ir/view/fa/articlepage/407547/نقش-اضطرار-در-مسئولیت-مدنی
احمد غفوریان ; مجله: دانشکده حقوق و علوم سیاسی(دانشگاه تهران) ; تیر 1360 - شماره 22 ;
اضطرار در حقوق مسئولیت مدنی - دانلود رایگان
filedownload.gigfa.com › علوم انسانی
نام محصول : اضطرار در حقوق مسئولیت مدنی. – دسته ی محصول : علوم انسانی. – کد محصول : ۱۱۳۵۴۰۹. – پسود فایل : فاقد پسورد. – این محصول ارزشمند اضطرار در حقوق ...
[PDF]PDF: کارتحقیقی نقش اضطرار در مسولیت مدنی | RSTG
rstg.ir/39457.pdf
ﮐﺎرﺗﺤﻘﯿﻘﯽ ﻧﻘﺶ اﺿﻄﺮار در ﻣﺴﻮﻟﯿﺖ ﻣﺪﻧﯽ. ﺑﺨﺶ اول - ﺧﻼﺻﻪ. ﮐﺎرﺗﺤﻘﯿﻘﯽ ﻧﻘﺶ اﺿﻄﺮار در ﻣﺴﻮﻟﯿﺖ ﻣﺪﻧﯽ. ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ اﺿﻄﺮار و ﺟﺎﯾﮕﺎه آن در ﺣﻘﻮق ﻣﺴﺆوﻟﯿﺖ ﻣﺪﻧﯽ ﭘﺮداﺧﺘﻪ اﺳﺖ. ﺑﺪون ﺗﺮدﯾﺪ اﺿﻄﺮار, وﺻﻒ.
مسئولیت مدنی - سامانه ملی مقالات تخصصی رشته حقوق
hoghooghonly.blogfa.com/category/103
مقالة حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسئولیة مدنی پرداخته است. بدون تردید اضطرار، وصف تقصیر را از فعل زیانبار زدوده، اقدامی را که در وضعیت عادی، ...
جزوه مدنی 4 - علم حقوق
hoghoogh-abadan.persianblog.ir/post/113/
۱۱ اسفند ۱۳۸۸ - 2- هدف مسئولیت مدنی صرفاً جبران خسارت یک شخص تحت عنوان زیان .... در اضطرار شخص مستوجب کیفر نمی شود، اما مسئول مدنی است من باب اتلاف.
حقوقمان - ضرورت يا اضطرار در حقوق كيفري‌
mahdimarvi.blogfa.com/post-38.aspx
هـ: مسئوليت مدني در حالت ضرورت يا اضطرار اصولاً چون مرتكب جرم ضروري از مجازات معاف مي‌شود، بايستي از مسئوليت مدني نيز تبرئه گردد، ولي اصل عدالت و توسعه و ...
کار تحقیقی بررسی فقهی و حقوقی اضطرار و مسئولیت مدنی
copynet.samenblog.com/Low.Ezterar.html
۱ مرداد ۱۳۹۳ - کار تحققی اظطرار، کار تحقیقی مسئولیت مدنی، اظطرار در فقه و حقوق، بررسی تطبیقی اظطرار و مسئولیت مدنی.
دانلود پایان نامه ارشد با موضوع:آثار اضطرار در مسولیت مدنی
avafile.com/دانلود-پایان-نامه-ارشد-با-موضوعآثار-اض/
۱۶ آبان ۱۳۹۵ - متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته :حقوق گرایش :حقوق خصوصی عنوان : آثار اضطرار در مسولیت مدنی دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و.
[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺴﺆوﻟﯿﺖ ﻣﺪﻧﯽ دوﻟﺖ در ﻓﻘﻪ اﻣﺎﻣﯿﻪ و ﺣﻘﻮق ﻣﻮﺿﻮﻋﻪ - فروشگاه دانشجو
stusto.ir/saveAsPDF=32200.pdf
ﻣﺪﻧﯽ دوﻟﺖ در ﻧﻈﺎم ﺣﻘﻮﻗﯽ اﯾﺮان ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﻣﺪﻧﯽ دوﻟﺖ از ﻧﮕﺎه ﻓﻘﻪ اﻣﺎﻣﯿﻪ و ﺣﻘﻮق ﻣﻮﺿﻮﻋﻪ و ﻧﻈﺎم ﺣﻘﻮﻗﯽ .... ﻣﺼﻠﺤﺖ ﺣﮑﻢ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﮐﯿﻔﺮی ﻗﺎﻋﺪه اﺿﻄﺮار ﻓﻘﻪ و ﺣﻘﻮق اﯾﺮان داﻧﻠﻮد ﻣﻘﺎﻟﻪ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ رﺷﺘﻪ ﻓﻘﻪ و.
[PDF]موانع مسئولیت مدنی والدین در برابر فرزندان
vakilmodafemag.ir/article-1-92-fa.pdf
مسئولیت مدنی یکی از ضمانت اجراهای عمومی قواعد حقوقی است که به دلیلِ نقض حقوق ... قانون، اجرای حق، اکراه، اضطرار، اجرای حق، رضایت زیان دیده، اقدام، تحذیر و ...
عوامل مانع مسئولیت مدنی منتشر شد/ مسئولیت کیفری و منع یا ...
www.mehrnews.com/.../عوامل-مانع-مسئولیت-مدنی-منتشر-شد-مسئولیت-کیفری-و-م...
۵ دی ۱۳۹۱ - عوامل مانع مسئولیت کیفری که در کتب حقوقی از آنها تحت عنوان عوامل رافع مسئولیت کیفری یاد می‌شود، شامل صغر، جنون، اضطرار، اجبار، اکراه، ...
عوامل رافع مسئولیت مدنی رسانه‌های جمعی در نظام حقوقی ایران
www.jccs.ir/article_46334.html
توسط امیرحسینی - ‏2017
که در پاسخ به آن، به علل رافع مسئولیت مدنی رسانه‌ها در قالب هفت عنوان «تکلیف یا اختیار قانونی ... بررسی ماهیت حقوقی اضطرار، فصلنامه دانش انتظامی، شماره 1.
دانلود تحقیق اضطرار در حقوق مسؤوليت مدني 27 ص
webdl.webpi.ir/دانلود-تحقیق-اضطرار-در-حقوق‏-مسؤوليت-2/
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - دانلود تحقیق اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی ۲۷ ص. دانلود تحقیق اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی ۲۷ صفحه فایل ورد چکیده مقاله حاضر به بررسی ...
دانلود اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی - صفحه اصلی - بلاگ خوان
buybacklink.rzb.aliclip.ir/view601695.html
مقالة حاضر به بررسی اضطرار و جایگاه آن در حقوق مسؤولیت مدنی پرداخته است بدون تردید اضطرار وصف تقصیر را از فعل زیانبار زدوده اقدامی را كه در وضعیت عادی، ...
مجله نامه مفيد، شماره 40 - Magiran
www.magiran.com/magtoc.asp?mgID=1185&Number=40
تقلب نسبت به قانون در حقوق بين الملل خصوصي سيد محسن ... بررسي مسئوليت كيفري عرضه كنندگان محصولات صنعتي ابوالحسن .... اضطرار در حقوق مسووليت مدني
[PDF]قاعده احسان و مجرای آن در نظام حقوقی ایران چــکــیــده: آنچه ... - ...
jplrjournal.edalat.ac.ir/article_13129_645746bcee68b267342fe060f8d29148.pdf
سرانجام در فصل پاپانی با بحث پیرامون مواد 306 قانون مدنی. و 55 قانون مجازات ..... سقوط مسئولیت می شود و یا از قسمت منطبق جریان قاعده احسان بر اضطرار است كه باز.
مقاله اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی – یونی سپار
unisepar.ir/?p=7563
مقاله اضطرار در حقوق مسؤولیت مدنی. آبان ۱۸, ۱۳۹۵ campiranتبادل پست با سایت دیدپا · دریافت فایل. راهبری نوشته‌ها. دانلود مقاله اصول و قوانین بیمه · اسکریپت ...
مسئوليت مدني - شرح حقوق به زبان ساده
hoghoghma.blogfa.com/post/55
قاعده خطر در حقوق ايران مي‌تواند با قاعده اتلاف همانند شود زيرا در هر دو كسي كه ضرري .... آنچه در مورد اضطرار بايد بيان شود اين است كه بطور كلي اضطرار مسئوليت مدني را ...
عناوین سقوط ضمان پزشک در قانون مجازات اسلامی مصوب1392 ...
jplr.atu.ac.ir/article_3489.html
توسط دارائی - ‏2016
در کتب حقوقی، بحث ضمان پزشک ضمن مباحث مسئولیت مدنی ناشی از تقصیرهای ..... عبارت دقیق‌تر محسن- بر طبق قاعده احسان، و نه اضطرار، از مسئولیت مدنی معاف است.
[PDF]مسئوليت مدنی ضابطان دادگستري 1 - نظارت و بازرسی
si.jrl.police.ir/backend/uploads/56d781e4ac81b7339be193611a6383c7a23027ed.pdf
تبيين مباني آن، مصاديق وقايع زيانبار از نظر حقوقي مورد تجزيه و تحليل قرار بگيرد. در پايان معافيت ضابطان از مسئوليت مدنی تحت عناوين قاعده تحذير، اضطرار، ...
اضطرار-در-حقوق -مسؤولیت- مدنی
ahmz.ir/tag-اضطرار-در-حقوق‏-مسؤولیت-‏مدنی.aspx
ای اچ ام زد| فروشگاه آنلاین فایل و بی نظیرترین محصولات دانلودی.
ضرورت واضطرارو تفاوتش با اکراه و اجبار :: وکیل پایه یک ...
eslamabasian.blog.ir/post/ضرورت-واضطرارو-تفاوتش-با-اکراه-و-اجبار
۱۹ دی ۱۳۹۵ - حالت ضرورت یا اضطرار، ضرورت یا اضطرار در حقوق جزای اسلا‌م، ضرورت یا ... مسؤولیت مدنی در حالت ضرورت یا اضطرار، تفاوت اضطرار یا ضرورت با ...
جستجوهای مربوط به اضطرار در حقوق‏ مسؤولیت ‏مدنی

اضطرار در حقوق جزا

اضطرار در فقه

اضطرار چیست؟

اضطرار در قانون مجازات جدید
    1   
2
   
3
   
4
   
5
   
6
   
7
   
8
   
صفحهٔ بعدی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد